Toto je velmi stručný návod pro ty, kteří ještě o programu GeoGet vůbec nic nevědí a chtějí se s ním začít seznamovat.
Stáhněte a nainstalujte program podle návodu v odkazu.
Po prvním spuštění se Vám zobrazí Konfigurační pomocník, který Vám pomůže se základním nastavením. Nepodceňujte ho - usnadní Vám spoustu práce. Má několik záložek, o nichž si něco povíme.
Teď už zbývá jen vybrat, které doplňky se mají instalovat. Pokud se o daných doplňcích chcete dozvědět více, stačí použít políčko vyhledávání zde na stránce.
Pamatujte, že pokud se Vás GeoGet ptá na jakékoliv údaje, zřejmě je potřebuje ke své práci.
Nyní máte program připravený, nicméně prázdný, zcela bez dat! Data je třeba nejprve naimportovat z GPX, PocketQuery, nebo pomocí Geocaching Live API
Stručný postup:
Další postupy a informace najdete v rozcestníku dole
Princip používání je jednoduchý. GeoGet má svoji lokální databázi bodů, kterou si uživatel neustále doplňuje a aktualizuje pomocí importu dat. V databázi je tak udržována co nejaktuálnější kolekce bodů. V této kolekci lze pak vyhledávat nebo si nechat zobrazit rešerši na základě filtrovacích pravidel. Se zobrazenými body lze pak libovolně pracovat, například exportovat data do mnoha různých formátů.
Navíc lze možnosti programu libovolně rozšiřovat za pomoci uživatelských skriptů a pluginů.
Základy
Jak na to aneb kde jsou keše?
Ostatní
GeoGet umí importovat celou řadu různých souborů s různými informacemi. Ne však z každého druhu souborů ale umí načíst vše! Protože import dat vlastně aktualizuje data v databázi, lze postupně importovat více druhů souborů, které se navzájem doplní.
Zkontrolujte, zda nemáte ve svém profilu na geocaching.com nastaven formát datumu na “dd/mm/yyyy”. Tento formát není možné při některých funkcích importu (html) odlišit od standardního formátu “mm/dd/yyyy” a může to způsobit chyby v importovaných datech.
Podrobný popis co a z čeho lze importovat je popsáno na stránce věnované importům.
…tedy ten, který si za užívání webu www.geocaching.com platí.
Ten to má nejsnadnější. Tomu stačí importovat PocketQuery GPX, které obsahuje všechny potřebné informace pěkně pohromadě.
…tedy ten, který využívá jen volně dostupných služeb.
Ten musí nejdříve nějak získat stažený obsah některých webových stránek k importu. To lze udělat uložením webové stránky v prohlížeči, nebo některými specializovanými nástroji, která dokáží tuto úlohu i zautomatizovat. (Záměrně zde ale o těchto programech nenajdete žádné bližší informace, protože tyto programy porušují pravidla užívání webu www.geocaching.com. Pokud si je někde seženete a rozhodnete se je používat, pamatujte na to, že je používáte jen na vlastní riziko, a že se vystavujete případným odvetným opatřením ze strany GroundSpeaku!)
Basic Member tedy potřebuje importovat:
I Basic Member může pochopitelně také importovat PocketQuery GPX, pokud jej nějak nestandardně získá.
GeoGet ve výchozím stavu zobrazuje data podle filtru, který skrývá archivované keše a Eventy. Nicméně filtry si můžete libovolně upravit, nebo si uložit vlastní. Pro rychlý přehled o obsahu databáze slouží počítadla záznamů uprostřed stavového řádku programu.
Zobrazená data můžete kdykoliv schovat a za pomoci vyhledávání nebo filtrování si můžete zobrazit co právě potřebujete.
Jakmile máte nějaká data zobrazena, dá se s nimi dále pracovat. Prohlížet listing zobrazených geocache, přidávat a upravovat waypointy, exportovat zobrazené body, přidávat poznámky k bodům, atd.
Zobrazený seznam lze také řadit podle jednotlivých zobrazených sloupců.
Pokud máte zobrazen seznam s geocache, v kontextovém menu (pravé tlačítko myši) najdete volbu nejen na pohodlné zobrazení bodů na serveru www.mapy.cz, ale také na rychlý skok na listing vybrané geocache na domovském serveru www.geocaching.com.
Je ale možná i opačná cesta. GeoGet sleduje změny dat ve schránce, a jakmile ve schránce uvidí internetový odkaz na nějakou geocache, automaticky tuto geocache nahledá.
Kontextové menu (pravé tlačítko myši) obsahuje i položky pro import dat pomocí API. Těmito funkcemi je možné aktualizovat stav keší, načítat logy a plný listing. Poslední funkce má ale pro BM uživatele omezení na 3 keše za den.*/