Nastavení GeoGetu.
Nástroj pro úpravu sad sloupců (dat, která se zobrazují v hlavním okně GeoGetu). Lze zde zobrazit jakoukoli informaci o bodu v databázi.
Sada sloupců definuje rozložení použitých sloupců v okně GeoGetu. Sad je možné mít větší počet a lze mezi nimi vybírat ručně nebo automaticky, kdy je určitá sada přiřazena ke konkrétní databázi. K úpravě aktuální sady sloupců slouží Editor sloupců dostupný z menu nNástroje nebo z toolbaru
Sady sloupců jsou uloženy v souborech *.gcl je možné je přenášet na jiné počítače (pak pozor na existenci použitých vizualizačních skriptů).
Při prvním spuštění programu provede GeoGet uživatele jednoduchým průvodcem nejzákladnějších nastavení programu. V případě, že byste chtěli tohoto průvodce spustit ručně, použijte tuto volbu v menu.
Nejprve dojde k nastavení proxy, poté nicku a souřanic. Bude vám nabídnuto stažení pluginů. A nakonec se spustí průvodce Easy Install. Ten vám nainstaluje všechny pluginy, které budete potřebovat pro vámi vybrané činnosti.
Toto menu obsahuje nástroje specifické pro často používané úlohy Geocachingu související s řešením unknownúmystery keší.
Více viz návod.
Pro psaní skriptů k programu GeoGet lze využít tento jednoduchý editor skriptů.
Slouží pro návrh formulářů, které se dají použít ve skriptech.
Pokud se Vám nějaký doplněk GeoGetu nezobrazí v nabídce, je více než pravděpodobné, že nebyl přeložen z důvodu nějaké chyby. V levé části stavového řádku GeoGetu se místo zeleného kolečka s fajfkou zobrazí žlutý trojůhelník. Po dvojkliku na tento symbol, nebo zde v menu, se otevře konzola chyb skriptů, kde se dá snadno dohledat v jakém skriptu je chyba.
V případě, že pracujete s programem GeoGet bez připojení k internetu, je vhodné zapnout tento tzv. offline režim, kdy GeoGet nebude např. zkoušet při otevření listingu dotahovat aktuální verze fotomap.