GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:gclive

Geocaching Live

GeoGet umožňuje od verze 2.6.0 komunikovat přímo se serverem geocaching.com prostřednictvím tzv. Live API. Toho lze využívat pro pohodlné, rychlé a legální získávání dat. Není tedy potřeba používat GeoJarry, který získává data způsobem, který je v rozporu s podmínkami gc.com.

Omezení pro uživatele

Basic Member 3 plné listingy za den Základní info bez listingů (stejně jako Souhrn s listingy - viz níže) má limit 10000 pro PM i pro BM.
Logy, aktualizace stavů, to je taky prakticky bez limitu.
A protože tohle je přímo funkce Groundspeaku, tak si to hlídá sám. Maximálně to stopne, ale nic víc nehrozí.
BM je omezen tím, že přes API může stahovat jen tradiční keše.
Premium Member 6000 plných listingů denně

Dostupné funkce

Přihlášení

Při prvním použití služby Geocaching live Vás program vyzve k zadání přihlašovacích údajů na web geocaching.com. Tyto si poté “zapamatuje” pro příští použití.

Stahování Pocket Queries

Nastavit stahování PQ pomocí GCLive API lze v menu Nástroje → Nastavení → Získávání dat. Mějte na paměti, že PQ je dostupné pouze PM členům!

Stáhne vygenerované PQ pomocí GCLive a importuje ho do GeoGetu.

My Finds PQ NENÍ přes GCLive dostupné! To znamená, že GeoGet ho nestáhne ani kdyby API sebevíc prosil ;-) (Nicméně API obsahuje funkci pro stažení nalezených keší, což je v principu totéž.)

Funkce dostupné z menu Databáze

V menu Databáze → Import můžete najít několikero užitečných funkcí pro stahování informací o keších.

Stáhnout kešky

Stáhne kešky podle zadaných parametrů. Nestavení lze provézt v okně, které se vám zobrazí.

 • Středový bod a poloměr: Na první záložce si můžete nastavit souřadnice, od kterých se budou stahovat keše do určité vzdálenosti. Vzdálenost lze nastavit v dolní části okna - v kilometrech. Zároveň můžete také využít zadání adresy, GeoGet si sám zjistí souřadnice, vy musíte jen kliknout na tlačítko Zapsat - toto je nutné po každém zadání souřadnic!!
 • Volby: Na druhé záložce lze určit, jaké informace chcete stáhnout - zda plný listing, či jen základní informace. Vhodné zejména pro BM (ti, kteří za své členství neplatí), neboť jsou omezeni stažením 3 plných listingů za den. U BM je navíc také omezení, kdy mohou stahovat pouze tradiční keše.
 • Atributy keší: Užitečné spíše pro PM členy. Zde lze zvolit, jaké typy keší chcete stáhnout, jejich velikost, dostupnost (disable, archived), zda mají být pouze pro PM, případně jestli chcete aplikovat váš Ignore list.
 • Uživatelské vztahy: Na této záložce najdete tři sloupečky
  Nenalezeno uživateli - standardně je zde uveden váš nick (pokud ho máte v nastavení GeoGetu) - tím pádem nedojde ke stažení vámi nalezených keší. Pokud sem napíšete kohokoliv dalšího, bude to fungovat stejně.
  Založeno uživateli - není třeba popisovat
  Nezaloženo uživateli - taky není třeba 8-)

Pak už stačí jenom kliknout na OK a počkat, než se keše stáhnou.

:!: Pamatujte, že se vždy stáhnou pouze keše, které si GG vyžádá podle zadaných parametrů. Nedojde tudíž k aktualizaci keší, které parametrům neodpovídají - to se vztahuje i na keše archivované, které touto funkcí nestáhnete! Chcete-li aktualizovat keše, které jsou momentálně v databázi, pomocí GC.live, je třeba si je zobrazit v okně (např. filtrováním), označit a následně použít odpovídající funkci přes menu keše (pravé tlačítko myši).

Stáhnout vaše nálezy

Tato funkce je popsaná zde

Import bookmarku

Importuje zvolený bookmark do databáze GG. Volby:

 • Vlastník bookmarku: Jakýkoliv uživatel gc.com - stačí jen zadat jeho nick a GG si s tím poradí. Pokud se má jednat o váš bookmak, stačí být přihlášen do gc.live - v seznamu se zobrazí právě vaše bookmarky.
 • Vyber bookmark: V seznamu vidíte bookmarky uživatele, který je právě přihlášen skrze GG do gc.live. Pokud chcete vidět bookmarky někoho jiného, je třeba zadat jeho nick místo vašeho. Pak stačí bookmark vybrat kliknutím.
 • Přidat bookmark: Pomocí tohoto tlačítka můžete do svého seznamu přidat bookmark někoho dalšího. Je třeba zadat GUID (viz níže) a název bookmarku (ten je na vás). Pomocí tlačítka Odebrat bookmark můžete bookmark ze seznamu smazat. Bookmarku jako takovému se nic nestane.
 • Vybraný GUID bookmarku: Stačí zadat jednu šílenou řadu znaků a kliknout na OK - Stáhne se vám bookmark odpovídají zadanému GUID. Pokud jsou v bookmarku nepublikované keše nebo keše, jejichž publikace byla zrušena (retract log), zahlásí GG chybu importu u těchto keší (k importu nedojde), ostatní keše budou v pořádku importovány.
Jak zjistit GUID

GUID je unikátní identifikátor, který se objevuje na konci odkazu jakékoliv keše, logu, bookmarku apod. U keší se v některých případech dá použít jako náhrada za GCkód. I když trochu moc složitá. Jak na to?

 • V prohlížeči si zobrazte bookmark, jehož GUID chcete zjistit.
 • Nahoře v adresním řádku uvidíte dlouho adresu plnou změti písmenek a čísel (kromě jiného).
  Např. http://www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid=d3588e8f-1b5c-40d4-b78b-0e2fa6aa1199
 • Část, která se nachází za posledním rovnítkem (a je zvýrazněna), je námi hledané GUID. V tomto případě jde tedy o d3588e8f-1b5c-40d4-b78b-0e2fa6aa1199

V nové verzi bookmarků se GUID zjišťuje jinak

 • V prohlížeči si zobrazte bookmark, jehož GUID chcete zjistit.
 • Dáte dole tlačítko “vytvořit Pocket Query” jede jen pro Premium uživatele
 • Nahoře v adresním řádku uvidíte dlouhou adresu plnou změti písmenek a čísel (kromě jiného).
  Např. https://www.geocaching.com/pocket/bmquery.aspx?bmguid=73c14889-5ba6-45ff-a0fa-769efc432851
 • Část, která se nachází za posledním rovnítkem (a je zvýrazněna), je námi hledané GUID. V tomto případě jde tedy o 73c14889-5ba6-45ff-a0fa-769efc432851

Funkce dostupné přes menu keše

Tedy přes pravý klik na kešku

Aktualizace stavu

Aktualizuje stav (Enabled/Disabled/Archived) vybraných keší. Nic dalšího nestáhne - tudíž ani logy!

Aktualizace kešky

Dává na výběr ze tří možností:

Plný listing
 • Stáhne kompletní listing včetně posledních 10 logů. Tedy úplně všechny informace, které jsou o keši dostupné.
Souhrn
 • Stáhne kompletní listing a další informace o keši. Nestahuje logy, atributy a obrázky. Výhodou je, že i BM může stáhnout informace pro značné množství keší (10000 v době psaní tohoto popisu). BM může stáhnout také jen 3 denně. Tato funkce ztratila smysl. Výhodou (snad) je, že by měla být rychlejší než Full, protože nestahuje logy.
Jen základní informace
 • Stáhne jen základní info o keši jako typ, velikost, terén, obtížnost, stav, PMO příznak.
 • Nestahuje žádné logy ani listing!

Podrobnější informace o tom, co je možné získat kterým způsobem, najdete v samostatné části.

Aktualizace logů

Umožňuje aktualizovat logy pro jednu či více zvolených keší. Na výběr jsou tyto možnosti:

Stáhnout všechny logy Stáhne všechny logy
Načíst omezený počet nejnovějších logů Stáhne pouze nastavený počet nejnovějších logů
Zastavit při dosažení vašeho “Found It” logu Stahuje postupně všechny logy od nejnovějších k nejstarším, až do momentu kdy se narazí na paklík obsahující váš log
Aplikuj omezení na maximální počet logů u kešky Určuje, zda se má uložit pouze počet logů nastavených v programu, nebo všechny

Pro autory skriptů

Autoři skriptů mají přístup k vybraným funkcím jako GcLiveGetLogs(), GcLiveUpdateStatus(), GcLiveUpdateListing().. více zde. První takovou vlaštovkou je třeba plugin pro automatizaci činností Combine.

user/gclive.txt · Last modified: 2021/05/02 19:25 by mikrom