GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:menu

Menu programu GeoGet

Toolbar - Menu

Databáze

Menu databáze nabízí všechny možné operace s databází. Vytváření, mazání, přepínání, kopírování, přejmenování či přepínání databází, nebo import do nich. Lze zde taky nastavit, jakou sadu sloupců či filtr použije GeoGet pro její zobrazení. V datovém adresáři lze mít několik databází. Můžete je použít například pro oddělení kešek a waymarků nebo přípravu keší na dovolenou (např celá země).
[Více zde: Databáze]

Seznam

Nabídka Seznam slouží pro práci s právě načteným seznamem bodů. Seznam lze vymazat, vytisknout, nebo podle jiného filtru body přičíst nebo odečíst.

Výběr

Funkce pro práci s vybraným(i) bod(em/y). Více na samostatné stránce pro výběr. Můžeme zde mazat, kopírovat či přesouvat položky.

Hledat

Toto menu se týká čistě hledání. Hledání podle názvu, ownera, ID … Více na stránce věnované hledání.

Body

Většinu možností z nabídky Body naleznete v kontextové nabídce (po pravém kliknutí) každého bodu. Zde je možno právě zvolený bod zobrazit na mapě na serveru www.mapy.cz, zobrazit listing na www.geocaching.com, upravovat tagy, nebo třeba trvale smazat z databáze.

Waypointy

Waypointy (zastávky multikeše, parkoviště, finální souřadnice …) související s právě vybraným bodem lze snadno upravovat, přidávat a mazat pomocí tohoto menu, nebo v kontextové nabídce bodu.

Referenční bod

Referenční body usnadňují práci se seznamem bodů. Jako referenční bod je vhodné nastavit souřadnice domova, práce, chaty, školy… Takže lze poté seřadit seznam podle vzdálenosti k ref. bodu, nebo třeba pomocí GC Live či GeoJarry stáhnout keše v dané vzdálenosti od bodu.

Pluginy

Správce pluginů pro nastavení jednotlivých skriptů a všechny skripty bez ohledu na to, zda jste si u nich nastavili zobrazeni na toolbaru Pluginy naleznete v menu Pluginy.

Nástroje

V menu Nástroje naleznete užitečné pomůcky pro geocaching, pokročilí uživatelé zde najdou editory skriptů, formulářů a sloupců, či zapnutí tzv. „Offline režimu“ kdy se nebude GeoGet snažit stahovat náhledové mapky a další data z internetu. Více informací naleznete na samostatné stránce.

Toolbary

Zde si můžete zapnout právě ty panely nástrojů, které používáte a ostatní pro přehlednost povypínat. Více na samostatné stránce Toolbary.

Nápověda

Zobrazení informací o verzi programu, zkontrolování nové verze, a další naleznete zde, v menu Nápověda.

user/menu.txt · Last modified: 2013/08/31 00:00 (external edit)