GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:autostat

AutoStat

Vývoj pluginu byl ukončen v roce 2013, proto opravdu zvažte zda ho chcete nadále používat. Doporučuji namísto toho přejít na plugin Stator.

Skript pro zautomatizování činností spojených s tvorbou statistik. Pro správný chod tedy vyžaduje samotný GgStat, který tvoří statistiky, a pokud budete chtít statistiky nahrávat přímo na profil na geocaching.com, případně využívat funkcí stahování logů na vlastních a nalezených keších neobejdete se bez programu GeoJarry. (Instalační balíček GIP sám nainstaluje GgStat a GeoJarry spolu s AutoStatem.)

Autor

Pokud se Vám doplněk líbí, kliknutím na tlačítko Donate můžete přispět na jeho vývoj.

Nekamarádíte se s PayPalem? Napište mi email a domluvíme se na jiném způsobu, třeba převodu na účet.

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:autostat?download

Diskuze

Popis

Z databáze GeoGetu se načtou nálezy a odešlou se na geocaching.cz pro generování mapy (známé červené puntíky), spočítají se navolené hodnoty, oznámkují keše, otagují, stáhnou listingy, logy, vygenerují HTML soubory pro includování a nakonec se spustí program GgStat, který vygeneruje statistiku v HTML formátu, která se nakonec pomocí GeoJarry nahraje na Váš profil na www.geocaching.com (nebo na FTP, kde je větší možnost fungování javascriptových menu s CWG atd.).

Skript umí:

 • Nahrát Vaše nálezy na server geocaching.cz interní funkcí, nebo zavoláním skriptu Geocaching.cz nálezy. Což je potřeba hlavně v případě, že chcete mít v profilu mapky s červenými puntíky co nabízí server geocaching.cz - volitelné
 • Označit keše (přiřadit TAG) podle krajů a okresů. A to buď keším, kterých se týkají statistiky (nalezené + vlastní), nebo všem zavoláním skriptu Divider - volitelné
 • Přiřadit keším TAG s nadmořskou výškou. Opět buď nalezeným a vlastním keším, nebo všem zavoláním skriptu Elevation - volitelné
 • Stáhnout (a naimportovat) pomocí programu GeoJarry listingy (s parametrem &log=y) k vlastním keším a keším, které jsou v GeoGetu sice označeny jako nalezené, ale neobsahují Váš “Found” log. Toto je potřeba pro počítání délky logů, počtu slov atd. - volitelné
 • Stáhnout (a naimportovat) všechny Vaše nalezené keše pomocí implementovaného GeoJarry skriptu Download My Found Caches. To se hodí v případě, že používáte GeoGet pouze na statistiky. - volitelné
 • Vypočítá FTF index a výstup vypíše do souboru GgStatIncludeFTFi.html, který lze pomocí INCLUDE vložit do statistik. (:!: Na to je potřeba mít u keší nastaven tag FTF s hodnotou FTF) - volitelné
 • Stáhnout ze serveru geocaching.cz známky keší a zapsat je do TAGu pro použití ve statistikách - volitelné
 • Vygenerovat soubor s “patičkou” GgStatIncludeFooter.html, který lze pomocí POSTINCLUDE vložit na konec statistik. - volitelné
 • Vybrat databázi ze které se bude generovat - volitelné, defaultně je použita výchozí databáze geoget
 • A další funkce přibývají ^_^

Ukázka

Základní okno AutoStatu

Pokročilé možnosti nastavení AutoStatu

Instalace

Návod je převzat z diskuse na geocaching.cz a drobně upraven. Jeho původním autorem je HuntBehind. Dále jsou postupně prováděny korekce zdejšími uživateli, aby návod byl pokud možno úplný a aktuální.

Instalace AutoStatu pomocí balíčku GIP je velice jednoduchá. AutoStat během instalačního procesu doinstaluje případný chybějící GgStat a GeoJarry. A převede nastavení z případných starých verzí na aktuální novou.

Nastavení a konfigurace

Netrpělivé upozorňuji, že pokud hned kliknete na ikonku AutoStatu, tak se Vám statistiky pravděpodobně nevygenerují, nebo skončí nějakou chybou.

Je třeba v GeoGetu nastavit Vaše jméno na geocaching.com, přihlašovací údaje ve skriptech geocaching-cz.config.pas a groundspeak.config.pas (nejsnadněji je vyplníte ve Správci pluginů na druhé záložce) a také AutoStat sám není věštec, takže alespoň ty domácí souřadnice a dalších pár nastavení budete muset zadat, nebo alespoň zkontrolovat zda je AutoStat vykouzlil správně.

GeoGet

Spusťte GeoGet a v menu Nástoje › Nastavení vyplňte Vaše jméno používané na geocaching.com. Ostatní nastavení můžete zatím ponechat tak jak jsou. Poté přejděte v menu Pluginy › Správce pluginů. Na správce pluginů.

V konfiguraci groundspeak.config.pas vyplňte údaje:

 1. gsUsername - Vaše o jméno na serveru geocaching.com
 2. gsPassword - Vaše o heslo na serveru geocaching.com

V konfiguraci geocaching-cz.config.pas vyplňte údaje:

 1. gcUsername - Vaše jméno na serveru geocaching.cz
 2. gcPassword - Vaše heslo na serveru geocaching.cz

AutoStat

Nyní když spustíte AutoStat (ikonka ), tak kliknutím na tlačítko Pokročilé (zkřížené nářadí uprostřed) přejdete k nastavení skriptu. AutoStat se pokusí vyčíst spoustu nastavení a vyplnit ho tak za Vás, ale přesto není všemocný a tak vše zkontrolujte a případne donastavte.

 1. vyplňte domácí souřadnice Zem. šířka a Zem. délka v desetinném formátu. AutoStat by si je měl sám natáhnout z nastavení GeoGetu.
 2. :!: Zkontrolujte Šablona zda odkazuje na Váš soubor template (výchozí název je GgStatTemplate.cz), příp. pomocí tlačítka procházet vyberte váš soubor template s příponou *.cz, *.en
 3. pokud máte více než 200 nálezů a hrajete na FTF, zaškrtněte Generovat FTF index :!: V tomto případě je nutné mít u keší vyplněn tag FTF.
 4. ostatní položky nastavte dle Vašeho uvážení, v bublinových nápovědách se ukazuje jejich význam

Pokud jste nezvolili Generovat FTF index, editujte raději Váš soubor Template. Před řádek

MyxTFList FTF seznam
INCLUDE GgStatIncludeFTFi.html

dejte znak #, tedy ve výsledku

#MyxTFList FTF seznam
#INCLUDE GgStatIncludeFTFi.html

(Toto rozhodně udělejte, pokud se vám generování statistiky zasekne v geojarry na “uploading profile” - pravděpodobně byla vygenerována příliš velká statistika FTF, která nejde nahrát do profilu na gc.com. To si můžete ověřit otevřením souboru GgStats.html, který místo pár desítek kB bude mít velikost třeba několik tisíc kB.)

Šablona GgStatu

Definuje to, jak bude výsledná statistika vypadat, jak budou rozmístěné grafy atd. záleží pouze na tomto souboru! Upravujte třeba poznámkovým blokem (můžete také zkusit plugin GgStatTune). Jedná se o jakýsi kód, který lze při troše snahy pochopit - kdo umí trochu anglicky porozumí hned, případně metodou pokus - omyl zjistit co co dělá. Pokud máte původní soubor “Template”, pro začátek se v tom nevrtejte :-).

Podrobný popis nastavováni šablony naleznete po spuštění doplňku GgStat nápověda.

Pro vylepšení statistiky určitě nebude na škodu se podívat na pár triků.

Hotovo

Pokud se podařilo, stiskněte konečně :!: tlačítko OK a pokud jste vyřešili mysterku generování statistik na jeden klik a všechno správně vyplnili, budete odměněni krásnými statistikami na jedno kliknutí. 8-)

Externí odkazy

Poznámky, známé problémy

 • V případě, že AutoStat nepracuje podle Vašich představ, nebo jinak nefunguje, zkuste ho spustit v režimu tzv. Ladícího módu kdy informuje o každém kroku, a lze tak snáze odhalit chybu.

Verze pro Combine

Existuje verze pluginu, která není vytvořena jako samostatný plugin, ale jako dávka pro Combine. Její popis a stažení je u ostaních dávek pro Combine.

Stažení

Stáhnout aktuální verzi: autostat-3.0.3.1.gip

Archiv starších verzí: https://geocaching.mikrom.cz/geoget/pluginy/autostat/

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
autostat-3.0.3.1.gip73.0 KiB2013/11/27 00:00

Seznam změn

v3.0.3.1 (2013/11/27) by Arne1

 • Oprava generování session souboru GJ pro uživatele s nedovolenými znaky v nicku
 • Doplněno spouštění SeriesII a Badges s úpravou pro následující verzi

:!: Zobrazit změny ve starších verzích

Skrýt změny ve starších verzích

v3.0.3.0 (2013/11/20) by Arne1 675 stažení

 • zrušeno tahání hodnocení z gc.cz
 • tahání logů předěláno na Live API
 • přidáno volitelné spuštění Badges a Puzzles

3.0.2.2 (2011/10/07) 13856 stažení

 • opraveny popisky zatržítek pro stahování vlastních a založených keší

3.0.2.1 (2011/10/05) 345 stažení

 • oprava spouštění v Silent režimu

3.0.2.0 (2011/10/05) 116 stažení

 • odkazy se otevírají v prohlížeči definovaném v nastavení GeoGetu
 • nahrávání nálezů na geocaching.cz pouze geogetím skriptem
 • tagování nadmořskou výškou pouze skriptem elevation
 • logy na vlastních keších stahuje přímo GeoJarry svojí dávkou

3.0.1.1 (2011/06/06) 2971 stažení

 • zakomponována Šubiho oprava pro, snad konečně, korektní práci s češtinou v nicku při spouštění GgStatu

3.0.1.0 (2011/06/02) 443 stažení

 • oprava kodovani jmena na gc.com při otevírání profilu
 • pouzivani noveho divide skriptu pro polygony kraju a okresu
 • oprava kodovani jmena s diakritikouv dotazech do databaze
 • pouzivani pouze a jen skriptu elevation pro nadmorskou vysku
 • GgStat.exe je volan relativne a ne absolutne

3.0.0.13 (2011/04/13) 1427 stažení

 • oprava omylem distribuovanych souboru ve slozce templates
 • dalsi oprava instalacniho skriptu, snad uz bude instalace ok
 • opraveny hinty v pokrocilem nastaveni

3.0.0.12 (2011/04/11)

 • opraveno pamatovani debugMode, plus jedna eye-candy featura s tim spojena :)
 • lehce upraveno zachazeni s template pri instalaci

3.0.0.11 (2011/04/05)

 • opravena chyba “database”
 • slozku last tvorime uz v GGI

3.0.0 (2011/04/04)

 • kontrola velikosti vysledneho souboru pred uploadem
 • ve vychozim nastaveni je GeoJarry for upload misto upload na FTP
 • sdili sessionfile s geojarrym
 • stranka s profilem se posune tam, kde zacina profil
 • lokalizace, cz/en
 • loginy z groundspeak.config.pas a geocaching-cz.config.pas, a do ini se neukladaji
 • cesta k template se bere relativne k datadir, vychozi umisteni je ve .\script\AutoStat\template\
 • odebrana kontrola aktualizaci, nyni se kontroluje v ramci balicku geogetem
 • opraveno pocitani FTFindexu
 • moznost notepadExe (treba C:\Program Files (x86)\PSPad editor\PSPad.exe)
 • upload na FTP pres FtpPutFile()
 • nova ikonka
 • SilentMode prejmenovan na DebugMode a invertovana jeho funkce
 • odebrana moznost importu VSECH nalezu z gc.com, na to je lepsi pouzit GeoJarry

2.53 (2010/11/08) 1435 stažení

 • GIP
 • ggstat se hleda v script\ggstat\ggstat.exe
 • geojarry se hleda v script\geojarry\geojarry.exe
 • opraveno geonames, pro korektni fungovani nadmorske vysky

2.52 (2009/??/??)

 • tahle verze nikdy nebyla :))

2.51 (2010/01/28)

 • po vygenerovani statistik se otevira stranka podle GjUsername a ne GEOGET_OWNER
 • pridana podpora databazi
 • pridany tlacitka pro otevreni www stranek GgStatu, a pro samotne spusteni GgStatu pro ladeni statistik
 • opravena funkce “Importovat vlastni nalezy”

2.50 (2009/12/14)

 • formulare prepsany do GFM
 • funkce/procedury v AutoStat.lib.pas
 • hromadne upravy, spis k prehlednosti a funkcnosti
 • podpora lokalizace

2.45 (2009/11/13)

 • opravena Sparrowova chyba s geojarry
 • opraveno kontrolovani UID
 • implementovano makro geojarry-my.ggp.pas (o soubor min ke kontrolovani zda je ci neni)
 • lehce predelan system chybovych hlasek
 • behem ladeni s vypnutym SilentModem, je mozno makro kdykoli sestrelit odkliknutim tlacitka 'Ne' na message boxu

2.44 (2009/11/11)

 • ignoruju stateid a countryid pro chod makra to neni potreba
 • opravena chyba s ini (konecne! pokud ini neni tak se sam vytvori. a to tak, ze pokud pustite zbrkle rovnou AutoStat bez vlezeni do pokrocilyho nastaveni, tak se vytvori ini jen s par polozkama, z prvniho okynka, az po ulozeni v pokrocilym se dopisou vsecny potrebny polozky s tim, ze se AutoStat snazi vyplnit vetsinu za vas)
 • pridano kontrolovani platnosti UID (kontroluju zda je to normalni cislo)
 • rozšířeny chybove hlasky (jako ze pokud nevite jak kde zjistit UID tak vas odkaze na vlakno zde na foru (pro ty co si to neumi dat do “hledat” apd..)

2.43 (2009/10/10)

 • pridana porpora geojarry v19 (pokud existuje soubor geojarryw.exe, tak se pouzije tento s GUI, jinak se zavola postaru geojarry.exe (aby nekteri nebreceli, ze jim to nejde))
 • pri aktualizaci se krome odkazu ke stazeni nove verze otevre i adresar ve kterem mate AutoStat
 • vylepseno zadavani domacich souradnic (po kliknuti na tlacitko […] se otevre Geogeti dialog pro zadavani souradnic vcetne podpory geocodingu
 • imunni k cestam skriptu atd. (AutoStat by mel fungovat bud z datoveho adresare, nebo ze slozky \script\AutoStat, a i ostatni makra hleda i ve slozce \script (prip. podslozkach jako \script\geocachingcz\smiley)

2.42 (2009/09/30)

 • template muze mit i lobovolnou priponu
 • rozsireny chybove hlasky geojarryho

2.41 (2009/09/15)

 • kontrola nove verze hned pri spusteni a ne az po 'OK'
 • zmena popisku tlacitka Nastaveni → Pokrocile
 • opraveno kontrolovani formatu souradnic
 • opraveno nezobrazovani casti nastaveni pokud je pouzit klasicky vzhled windows
 • rozsireni editboxu

2.40 (2009/09/08)

 • par chybicek
 • optimalizace kodu
 • dodelano tahani nastaveni s puvodniho autostat.config.pas, takze si ho makro po sobe ted smaze
 • prihlasovaci udaje na http://gc.cz/com si uklada autostat k sobe a kontroluje zda se nezmenily v configach prislusnych maker
 • kontrola formatu zadavanych souradnic
 • vyber template pomoci open dialogu (s omezenym vyberem na soubory *.cz a *.en)

2.39 (2009/09/01)

 • par chybicek
 • mozna i ta ze se pri prechodu zaskrtnula moznost uploadu na profil i kdyz jste meli na ftp

2.38 (2009/08/30)

 • opravena prace s nastavenim z chceckboxu
 • pridano detailni nastaveni
 • cela konfigurace v ini
 • pokud je nick s mezerou (a neni v uvozovkach) da se pro ggstat do uvozovek

2.37 (2009/08/11)

 • konfigurace v ini
 • zmena volani GgStatu (rel. cesty, pres BAT)
 • par chybek..

2.36 (2009/08/11)

 • kontroa pritomnosti GgStatu,
 • onmouseover napovedy k moznostem v quickmenu
 • kontrola verzi na netu

2.35 (2009/08/05)

 • parametr -q se pridava jen pokud je silentmode na yes
 • pripsan flag notrans
 • LudekV pripsal moznost snadneho nastaveni pri startu makra!

2.34 (2009/06/30)

 • překopanej default/config konstanty jsem pro prehlednost presunul do makra, takze to bude chtit nalezite upravit
 • DownloadOwnLogs pokud je nastaveno na yes, tak na zacatku stahne a naimportuje JEN stranku s Vasimi nalezy, takze pokud mate v geogetu vsechny kese na ktere chodite je oznaci jako nalezene (a v dalsim kroku k nim dotaha logy)
 • ImportAllFindsFromWeb pokud je nastaveno na yes, tak na zacatku stahne a naimportuje vsechny vase nalezene kese vcetne listungu, logu.. zavolanim makra geojarry-my.ggp.pas (hleda ho v datovem adresari, v podslozce /script, a v podslozce /script/geojarry) trva to docela dlouho, ale je tu tak moznost aby mohl uzivatel pouzivat GeoGet ciste jen na statistiky bez nutnosti tahat kese z netu rucne.

2.33 (2009/06/17)

 • v configu pribylo AddRank = 'yes', kterezto zavola makro na stazeni znamek kesi, takze si to muzete zapnout pokud to vyuzivate ve statistikach
 • pri spusteni makra se provede (rmdir /s /q %TEMP%\par-' + GEOGET_OWNER) coz by melo odstranit s chybne generovanymi statistikami

2.32b (2009/06/08)

 • opraven problem s proxy v geojarry

2.32a (2009/06/??)

 • pridan typ logu 'Webcam Photo Taken'
 • vyresen problem s loginem na geocaching.cz
 • snad vyresen problem s CountryId

2.32 (2009/06/05)

 • prejmenovani s GgStat2 na AutoStat a par vetsich zmen
 • volani maker

2.31a (2009/03/05)

 • opraven problem s proxy

2.30 (2009/02/16)

 • gordikovy opravy
 • novy algoritmus importu logu na vlastnich kesich
 • nejaky drobnosti

2.29 (2009/02/01)

 • implantovana nova verze elevation (strm)
 • nejaky drobnosti

2.28 (2009/01/29)

 • implantovana nova verze makra elevation
 • nejaky drobnosti

2.27 (2009/01/26)

 • opraveno par drobnych chybek
 • konfigurace mapy nalezu gc.cz v configu
 • import logu na vlastnich kesich

2.26c (2009/01/13)

 • mala uprava kvuli malemu bugu v GeoGetu, kdy se pri ulozeni nastaveni odmazaly dve promenne

2.26 (2009/01/11)

 • uz neni nutno vyplnovat adresu profilu

2.25 (2009/01/08)

 • pridana moznost otagovani kesi nadmorskou vyskou pro statistiky, taguji se jen nalezene

2.24 (2008/12/30)

 • pridana moznost otagovani kesi Kraj a Okres pro mapky, taguji se jen nalezene

2.23 (2008/12/07)

 • konfigurace ve zvlastnim souboru, takze jde pohodlne menit primo v geoetu v2.16 a vyssi
user/skript/autostat.txt · Last modified: 2021/05/02 19:29 by mikrom