Mapa keší je samostatná html aplikace dodávaná spolu s GeoGetem. Běží ve vašem výchozím internetovém prohlížeči a pro svoji činnost vyžaduje připojení k internetu. Spustíte ji pomocí tlačítka
na hlavní nástrojové liště GeoGetu nebo z menu Seznam - Mapa kešek.
Mapa čerpá ze dvou zdrojů:
Ve zkratce se dá říct, že k zobrazování keší z GeoGetu na mapě.
CacheMapu lze použít k následujícím věcem:
Mapa je automaticky spuštěna v jednom ze dvou režimů:
Pokud má být na mapě zobrazeno příliš keší, bude místo jednotlivých ikon zobrazena tzv. heat mapa.
Mezi těmito základními režimy je možné kdykoli přepnout pomocí přepínače vlevo nahoře. Tato nástrojová lišta obsahuje ještě přepínače
Polohu a měřítko mapy je možné měnit:
Mapa automaticky aktualizuje zobrazení keší při každém posunu mapy. Tedy např. po doplnění finálových souřadnic není třeba nové spuštění mapy, ale stačí mapu nepatrně přesunout a nová ikonka se hned na mapě objeví.
Po najetím myši na ikonku keše nebo waypointu bude zobrazen tzv. pavouk, který spojuje všechny související body s příslušnou keší. Je tedy hned vidět, co k sobě patří.
Aktivním bodem každé ikonky keše nebo waypointu je její spodní vrchol.
Pravá nástrojová lišta obsahuje ikony pro:
Na levé straně je nástrojová lišta, která umožňuje:
Seznam všech nakreslených objektů je vidět po kliknutí na 2. ikonu v pravé nástrojové liště. U každého objektu je pak možnost:
Druhou možností úprav je grafická úprava. V levé nástrojové liště klikněte na poslední ikonu s tužtičkou
Pokud je tedy například řešením nějaké mysterky těžiště trojúhelníku mezi třemi body, je to s pomocí mapy keší otázka max. deseti minut a na metr přesně.
Pokud chcete exportovat velice specifickou oblast, lze i k tomuto účelu snadno použít mapu. Výše popsaným způsobem nakreslete polygon (prostě si obkreslete oblast, kterou chcete), kliknutím na ikonku s tužtičkou zobrazte seznam objektů a kliknutím na objekt polygonu zobrazíte okno s jednotlivými body polygonu. Tyto body lze kombinací Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V uložit do textového souboru, který např. uložíte do složky polygon v datovém adresáři GeoGetu. Více na fóru.
Pokud chcete přesunout mapu o velký kus nebo na určité místo a nechce se vám u toho tolik tahat myší, mám pro vás rychlý způsob.
Mapa ve svém základu filtrovat keše neumí, protože autorovým záměrem bylo mít mapu co nejrychlejší a předpokládá, že si buďto vyberete do seznamu požadované body a zobrazíte je v mapě nebo že se budete orientovat na mapě se všemi kešemi.
Možnosti filtrování mohou doplnit různé pluginy.
Změnit mapu je velmi snadné - v levém horním rohu stačí najet na ikonku vrstev a vybrat si, kterou mapu chcete. Výběr je opravdu velký.
Pokud vás zajímá, jaké souřadnice má místo, kam právě ukazujete myší, stačí se podívat do stavového řádku okna s mapou.
Ať už zakládáte novou keš, či luštíte mysterku, může se vám hodit funkce, která kolem každé keše (přesněji každého fyzického bodu) zvýrazní oblast 161 metrů, kde podle pravidel nesmí žádná jiná keš být. Najeďte vlevo nahoře na ikonku seznamu map, kde pod čarou jsou zobrazeny použitelné překryvné vrstvy. Druhá vrstva “Circles! je to, co vás zajímá.
Upozorňuji, že tyto kruhy se zobrazují až od měřítka 17 (vlevo dole je na mapě vyznačena velikost 300 metrů).
Použití, tvorba a seznam pluginů je v samostatném popisu.