GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skripty:zakodovane_skripty

Zakódované skripty

Nevýhoda skriptů je v tom, že jsou z principu distribuovány v podobě zdrojových kódů. Ne vždy je ale možné distribuovat zdrojové kódy, ať už z důvodů licenčních, nebo bezpečnostních. Proto GeoGet umožňuje vybrané zdrojové kódy zašifrovat!

Každý samostatný soubor se skriptem může být v podobě zdrojového textu, nebo v zašifrované podobě. Oba druhy souboru mají stejné jméno, liší se jen obsahem. Oba druhy souborů fungují v GeoGetu úplně stejně! Je tedy možné kombinovat zakódované a nezakódované soubory např. tak, že plugin (soubor *.ggp.pas) je nezakódovaný a příkazem {$include} je do něj vložen jiný soubor, který zakódovaný je. Lze tak zakódovat opravdu jen části, které např. z licenčních důvodů nemohou být veřejně čitelné.

Rozdíl je jen v tom, že zašifrovaný soubor jen tak někdo nepřečte. Nenačte si jej ani do editoru skriptů, leda že by znal tajné heslo, které autor zadal při šifrování souboru. Pokud jej zná, může v editoru skriptů soubor otevřít, editovat, rozšifrovat, nebo nechat zašifrovat s jiným heslem.

GgEncrypt

ggencrypt.exe je utilita pro příkazový řádek, která slouží k zakódování skriptů.

C:\Program Files (x86)\GeoGet> .\ggencrypt.exe
Script Encryptor for GeoGet
 
Usage:
ggencrypt <script_filename> <destination_filename> <password> [comment]

Ukázka zakódovaného skriptu

elevation.ggp.pas

GGENCRYPTÎŻuoČőo0˜U°Oäߍěžŕwpl>t? ąöZ÷őŔż ݡ^~ůÔ¶yeTÁ5wŰń]ádmÓá8>CŹo—•C, ÷sş¨hnUŔč5‰Ű›ö×|kY—‘6Jpí)ţ”¸!q!ÖćrŤđlÎ3Ą¬„v’hđ§QŢ°-ĆńńEŢ""Z úËae^ń¶ěâŔWF?¦BŰiô‘ßß•ČL§ž/)xŠ@ł(UϨ(–ƒŐŮĆ–¦ý‹ˇ‰ßowK'ˇmGŐ,A€ˇbá@D”íˆĆż¶ŐěŘueRŹcjiÍB¦@Ą.—mĽŤ¶%‚ô`µ3>
ű”'IKô0W‚>c÷ą:×>nůĂr]u:‘ŮŘ/ţr8‡oyxňzHđÇb5Y…·JCQ‰~ąDí–;‚$SȆç%Ë<,ÇóR2­„{N`[s°äf5ŚŢw;—ëˇŢ^íô™ôˆ€˜&ý]w»zDLĺ´†łÜ$c¶ËAĂŹńjv
ÖǦârţŮŞĂÁsĘĄŕůŘą”&hm8;„­†>ĆÔXĹń¦
ΨéI'„:ęXŢ(BY’oëŽ0“lUn%S0‹ŕĚ2HŤ˙űŘQ´Y—Ź7
user/skripty/zakodovane_skripty.txt · Last modified: 2020/11/22 11:33 by mikrom