GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skripty:autor:geogetinstall

GeoGetInstall

GeoGetInstall je plugin pro Dokuwiki, který byl vyvinut speciálně pro potřeby webových stránek programu GeoGet. Jeho posláním je umožnit jednoduše instalovat doplňky, které jsou k programu GeoGet dostupné.

Představuje nástroj, který vykreslí na stránku doplňku tlačítko, po jehož stisknutí dojde ke spuštění automatické instalace doplňku.

Autor

Autorem je happz, autorem nápadu a specifikace požadavků je medwyn_cz, logo nakreslil Fractal-CZ.

Motivace vzniku

Vzhledem k narůstající velikosti uživatelské základny programu GeoGet a k tomu přímo úměrně rostoucímu počtu opakujících se problémů při instalaci jednotlivých doplňků bylo třeba učinit rázný krok ke zpřehlednění a zjednodušení práce s programem. K vyřešení tohoto problému byl zapotřebí i aktualizační a distribuční server, jehož roli by měl v ideálním případě převzít stávající systém.

Předpoklady

Každý doplněk k programu GeoGet má svoji vlastní stránku ve jmenném prostoru skript. Na této stránce se nachází popis doplňku, návod k instalaci, historie verzí apod. Ke stránce jsou jako příloha ukládány soubory, především pak instalační balíčky doplňku. Na stránce musí být rovněž umístěna značka pluginu DownloadRewrite, která zajistí, že bude fungovat URL adresa ke stažení doplňku: http://webova.adresa/stranky?download.

Jak to funguje

Pomocí speciální syntaktické značky je kamkoliv do wiki stránky vložen rámeček s velkým tlačítkem a popisem. Po kliknutí na tlačítko je zkopírován odkaz ke stažení doplňku do schránky (clipboard). Pokud je v tuto chvíli spuštěn GeoGet, tuto změnu ve schránce zachytí, odkazovaný instalační balíček stáhne a spustí instalační proces.

GeoGet prohledává schránku na odkazy, které končí pomocí .gip, nebo odkazují na tento web GeoGetu a končí na ?download a považuje je za adresy instalačních balíčků doplňků.

Implementace

Pro tvorbu tlačítka je využita knihovna ZeroClipboard. Pro její správnou funkčnost je třeba mít v prohlížeči zapnutý JavaScript a nainstalovaný Flash.

Syntaxe

Aby plugin fungoval, musí se ve stránce se skriptem vyskytovat rovněž značka DOWNLOAD, viz DownloadRewrite.

Značka GEOGET_INSTALL

Do stránky se skriptem je třeba na patřičné místo vložit značku GEOGET_INSTALL:

~~GEOGET_INSTALL~~

Výsledek

  • Vypadá přibližně takto:

Ukázka instalačního tlačítka

user/skripty/autor/geogetinstall.txt · Last modified: 2020/12/27 11:52 by mikrom