GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:srtm3

srtm3

Doplněk k Elevation, slouží k získání chybějících SRTM datových souborů, které se používají pro určení nadmořské výšky u keší v databázi.

Autor

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:srtm3?download

Diskuze

  • Diskuze o tomto skriptu se nachází na stránkách Geocaching.cz.

Popis

Doplněk k Elevation, zjišťuje přítomnost potřebných htg souborů se SRTM výškovými daty a chybějící se pokusí stáhnout z adresy http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/.

Tento plugin je zvláště výhodný pro uživatele omezené místem na disku (typicky pokud je geoget nainstalován v dropboxu) a nebo lovící mimo Českou Republiku, pro kterou jsou data již předpřipravena.

Nezapomeňte, že plugin pro získání informací s nadmořskou výškou je přímo součástí GeoGetu a jmenuje se Elevation - tento pouze pracuje na jiném principu.

Script Elevation také používá data SRTM3.

Poznámky, známé problémy

  • Výška vypočtená pomocí STRM3 je přesnější než získaná z webu http://geonames.org, ale při pozdějším doplnění hgt souborů se nepřepočítává. Pro přepočítání je nutné již uvedenou výšku u keší předem vymazat.
  • Script pracuje prozatím pouze s úvodními souřadnicemi.
  • Nejsou ošetřeny chyby, script se volá pro každou keš ze seznamu a tak v případě chyby stažení nebo rozbalení se může stahovat soubor ze serveru několikrát.
  • Seznam souborů, které plugin naposledy stahoval (nebo se o to alespoň pokusil) je v adresáři offline\srtm3. Tento adresář se před spuštěním pluginu vždy promazává.

Stažení

Stáhnout aktuální verzi: srtm3-0.4.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
srtm3-0.4.gip1.7 KiB2012/05/21 00:00

Seznam změn

0.4 (2012/05/21)

  • Script ignoruje keše bez polohy

0.3 (2012/03/24) (počet stažení 45)

  • Script stahuje každý soubor jednou (i v případě chyby)
  • Seznam soborů z posledního běhu scriptu je dostupný v offline/srtm3

0.2.2 (2012/03/19) (počet stažení 6)

  • První veřejná verze instalovatelná jako gip
user/skript/srtm3.txt · Last modified: 2017/07/19 08:23 by petulinka1