GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:spoilertohtml

SpoilerToHtml

Plugin SpoilerToHtml slouží k exportu obrázků spoilerů do HTML souboru. Předpokládám, že tento soubor pak bude překopírován na přenosné zařízení (tablet, mobilní telefon), aby obrázky byly zobrazitelné v terénu.

Autor

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:spoilertohtml?download

Popis

Plugin pracuje se všemi body (kešemi) zobrazenými v okně GeoGetu. Prohlídne tagy gcimage přiřazené ke každé keši a otestuje podle jména, zda obrázek obsahuje spoiler. Pokud ano, vloží jej do výstupního Spoilers.html.

Rozpoznání obrázků, které se týkají exportu, plugin dělá podle jména obrázku a podle zadaných klíčových slov. Klíčová slova jsou vyhledávaná bez ohledu na velikost znaků a diakritiku. Pokud není zadané žádné klíčové slovo nebo se kdekoli v textu se zadanými klíčovými slovy objevuje znak *, bude plugin exportovat všechny nalezené obrázky bez ohledu na jejich jméno.

Všechny obrázky jsou zařazeny přímo do výstupního souboru (zakódované jako base64). To znamená, že výstupní soubor je sice relativně veliký, ale při jeho kopírování do libovolného jiného zařízení není potřeba kopírovat žádný další soubor. Vše je obsaženo v tom jednom jediném souboru.

Keše jsou v souboru uvedeny v tom pořadí, v jakém jsou v okně GeoGetu. To je úmysl, protože keše mohou být seřazeny třeba podle přepokládaného pořadí odlovu, tak aby byly zobrazeny ve stejném pořadí.

Poznámky

Listing na serveru geocaching.com obsahuje na stránce s keší obrázky na dvou mísech:

  • obrázky, které jsou součástí listingu keše a jsou v něm přímo zobrazeny
  • pod listingem může být seznam odkazů na obrázky, které v listingu zobrazeny nemusejí být

První skupinu obrázků GeoGet ukládá do databáze *.imc a dozví se o nich při jakémkoli importu listingu keše. Druhá skupina je pro GeoGet trochu problematická, protože o těchto obrázcích se GeoGet dozví jen při importu dat přes API. GeoGet tuto informaci uloží do tagu gcimage.

Protože plugin přepokládá, že obrázky spoileru nejsou běžně zobrazeny v listingu, pracuje s obrázky druhé skupiny. Proto je vhodné na seznam keší před spustěním pluginu aplikovat funkci Aktualizace keše - Plný listing.

Stažení

Stáhnout aktuální verzi: spoilertohtml-1.0.2.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
spoilertohtml-1.0.2.gip7.2 KiB2019/11/14 07:57
spoilertohtml-1.0.1.gip6.9 KiB2019/11/13 07:02

Seznam změn

1.0.2 (12.11.2019)

  • doplněna možnost přerušit zpracování

1.0 (12.11.2019)

  • úvodní verze

:!: Zobrazit změny ve starších verzích

Skrýt změny ve starších verzích

user/skript/spoilertohtml.txt · Last modified: 2019/11/14 07:57 by gord