GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:logsupdater

LogsUpdater

Skript LogsUpdater slouží k jednoduché aktualizaci logů jiných uživatelů než je vlastník GeoGetu. Je tedy vhodný pro aktualizaci logů kačerů, s kterými často chodíme společně na kešky, a rád bych měl přehled o jimi odlovených keších.

Autor

Pokud se Vám doplněk líbí, kliknutím na tlačítko Donate můžete přispět na jeho vývoj.

Nekamarádíte se s PayPalem? Napište mi email a domluvíme se na jiném způsobu, třeba převodu na účet.

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:logsupdater?download

Popis

Plugin slouží ke snadné aktualizaci logů podobně jako funkce menu Databáze - Import - Aktualizace vašich nálezů. Na rozdíl od této funkce v menu plugin může aktualizovat logy libovolného uživatele. Pro každý nick uživatele a databázi si pamatuje datum a čas poslední (nebo nastavené) aktualizace a je tak jednoduché stahovat jen pár nových nebo upravených logů.

Jako perličku, která ale asi nebude příliš využívaná, je možné si vybrat jen určitý typ (nebo několik typů) logu. Není tedy třeba stahovat všechny logy, když mě budou zajímat třeba jen logy typu Owner Maintenance.

Ukázka

Poznámky

 • tlačítko pro import je aktivní jen v případě vybrané aktuální databáze. Pro ostatní databáze je možné jen prohlížet a případně upravovat datum a čas poslední aktualizace
 • zadávaný datum a čas se netýká data logu, ale data a času, kdy byl log na serveru gc.com vytvořen nebo uživatelem upraven
 • prázdné řádky v seznamu typů logů jsou jen optické oddělení logů do logických skupin (nálezy keše, údržbové logy, logy reviewra)
 • typy logů, které jsou označeny otazníčkem, pravděpodobně nelze stáhnout, protože v příkazech CG.Live API nejsou vázány na uživatele, ale na kešku, a vesměs se jedná o logy reviewera
 • pokud je stažen log ke keši, která není v aktuální databázi, je v závislosti na nastavení pluginu keš vytvořena. Ovšem je vytvořena s implicitními hodnotami a ne se skutečnými tak, jak jsou na serveru https://geocaching.com. Skutečné hodnoty je v případě potřeby nutné získat standardní aktualizací keší. Aby bylo vidět, které keše obsahují nově stažené logy, je možné si je nechat zobrazit v seznamu GeoGetu (bude vidět až po ukončení pluginu).

Automatický režim

Od verze 1.0.2 - Pokud je plugin spuštěn z jiného pluginu, např. z dávky pro Combine, načítá nastavení ze souboru LogsUpdater.config.pas. Konstanta SHOW_FORM pak řídí zobrazení formuláře pluginu a pokud formulář nemá být zobrazen, plugin pracuje v automatickém režimu. V něm:

 • může aktualizovat najednou logy na více keších (jejich seznam je v hodnotě CACHES)
 • může aktualizovat logy více uživatelů (jejich seznam je v hodnotě NICKS)

Nastavení v LogsUpdater.config.pas:

SHOW_FORM hodnota '0' zabraňuje zobrazení formuláře pluginu, což znamená práci v automatickém režimu
SHOW_CACHES_IN_GG hodnota '0' potlačuje zobrazení keší, ke kterým byly staženy logy, v okně GeoGetu
WARN_IF_LOG_WAS_CHANGED hodnota '1' přikazuje zobrazit seznam stažených logů, které jsou změněné od těch v databázi
NICKS obsahuje čárkou oddělované nicky, jejichž logy mají být aktualizované
CACHES obsahuje čárkou oddělené GC kódy keší, jejichž logy mají být aktualizované

Použití logů

Logy bychom v databázi měli, ale co teď s nimi?

Mějme modelový příklad - s partou kačerů jdeme na T5 keše, ale chceme jen na ty, které ještě nikdo z nás neodlovil.

První krok je jasný. Pomocí filtru (nebo jinou metodou) si zobrazím všechny T5 keše v cílové oblasti. Teď ze seznamu odstraním všechny keše, které alespoň jeden z nás už našel. K tomu použiji SQL příkaz, který jsem zabudovla do dávky pro Combine. Dávku rozbalte do script/Combine2/Batches a můžete ji použít. Na nicky se sama optá.

Stažení

Stáhnout aktuální verzi: logsupdater-2.1.4.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
logsupdater-2.1.4.gip13.5 KiB2019/05/05 20:07
sql-odebratnalezenezadanyminicky.zip955.0 B2017/03/08 08:43
logsupdater-1.0.1.gip9.5 KiB2017/02/03 09:14

Seznam změn

2.1.4 (5.5.2019)

 • úprava pro nové API a GG v. 2.10
 • možnost stahování logů i na keších
 • možnost automatického režimu (více keší, více nicků) při spuštění z jiného pluginu
 • možnost upozornit na nově stažené logy, které jsou změněné od těch v databázi

1.0.1 (3.2.2017) (staženo 101 x)

 • první veřejná verze
user/skript/logsupdater.txt · Last modified: 2019/06/13 20:03 by mikrom