GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:frommt

FromMT

Plugin je určen uživatelům mailového klienta Mozilla Thunderbird (freeware), kteří si nechávají zasílat notifikace z geocaching.com, aby si udržovali aktuální databázi kešek vybrané oblasti.

Autor

Pokud se Vám doplněk líbí, kliknutím na tlačítko Donate můžete přispět na jeho vývoj.

Nekamarádíte se s PayPalem? Napište mi email a domluvíme se na jiném způsobu, třeba převodu na účet.

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:frommt?download

Popis

Plugin je určen uživatelům mailového klienta Mozilla Thunderbird (freeware), kteří si nechávají zasílat notifikace z geocaching.com, aby si udržovali aktuální databázi kešek vybrané oblasti.

Skript se po spuštění napojí na předurčený soubor s došlými maily, ty jednotlivě všechny projde, a získá ze zpráv kódy keší, které všechny následně stáhne do databáze. Zvládá poslední dva tvary zasílaných notifikací.

Soubory s maily v Thunderbirdu

V adresářové struktuře se lze velmi dobře orientovat. Struktura mailových adresářů a souborů je umístěna v podadresáři Mozilla Thunderbird\Profiles\.

Každý nastavený mailový účet tu má svůj vlastní adresář pojmenovaný dle názvu tohoto účtu a použitého protokolu (pop3.seznam.cz, nebo imap.seznam.cz). Podle protokolu se mírně liší i pokračování cesty, kde se právě adresář účtu nachází. Pro protokol POP3 to je Profiles\Mail\, pro protokol IMAP pak Profiles\ImapMail\.

V adresáři mailového účtu je pak každá mailová složka Thunderbirdu zastoupena dvěma soubory stejného jména, jako daná složka. Pro složku Geocaching (viz. obrázek) to jsou soubory geocaching a geocaching.msf. Mailové zprávy se nacházejí v souboru bez přípony (*.msf jsou indexové soubory). Pokud se jedná o mailové podsložky Thunderbirdu, pak jsou oba soubory v podadresáři pojmenovaném po nadřazené mailové složce a s příponu sbd. Takto lze jít stále hlouběji.

Na následujícím obrázku máme příklad. Ve složce Místní složky je podsložka Geocaching. Pod ní, mimo jiné, podsložka Notifikace. Podsložka Notifikace obsahuje ještě podsložku Načtené pro již zpracované maily (na obrázku nerozevřená).

Adresářová striktura pak vypadá takto:

Soubory Notifikace, Notifikace.msf se tedy nacházejí v podadresáři Geocaching.sbd. V podadresáři Notifikace.sbd se pak nachází soubory Načtené a Načtené.msf. Tvar definice cesty k souboru do konfigurace pluginu, z výše uvedeného příkladu je:

C:\Mozilla Thunderbird\Profiles\Mail\Local folders\Geocaching.sbd\Notifikace (přičemž Mozilla Thunderbird je instalován v koření systémového disku C:\)

Po instalaci je cesta nastavena právě takto, a je nutné si ji náležitě změnit standardním způsobem v nastavení pluginů.

Nastavení a konfigurace

Ideální je mít v Thunderbirdu pro notifikace samostatnou složku (viz. příklad výše), a pomocí nastaveného filtru automaticky přeukládat došlé notifikace právě tam. Skript pak neprochází maily, které nemusí. Po zpracování a načtení do databáze GG je dobré buď maily s notifikacemi smazat, nebo přesunout do jiné podsložky, aby je nemusel skript příště znovu procházet. V popisu Soubory s maily je to složka Načtené. V případě, že by kešky již v databázi GG byly z nějakého důvodu načteny opakovaným spuštěním nad došlými maily, budou kešky v databázi jen aktualizovány. Plugin se nastavuje standardním způsobem v nastavení pluginů.

Plugin má dvě položky nastavení

  1. Předně skript potřebuje mít ke své správné činnosti nastavenu cestu k souboru s maily, kde se nacházejí zprávy s notifikacemi. K tomu slouží hodnota pathMail = C:\Mozilla Thunderbird\Profiles\Mail\Local folders\Geocaching.sbd\Notifikace (viz. popis výše). Stačí de facto jen zadat svoji cestu k souboru stejného jména a bez přípony, jaké nese složka s potřebnými maily ke zpracování skriptem v Thunderbirdu.
  2. Druhá položka nastavení se týká volby potvrzování, zda se mají z mailů separované kešky uložit automaticky do databáze 0, nebo se na tento krok dotazovat 1. Tou je položka msgBoxInsert = 1.

Stažení

Stáhnout aktuální verzi: frommt-1.0.5.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
frommt-1.0.5.gip5.8 KiB2015/03/28 00:00

Seznam změn

1.0.5 (2015/03/28)

  • Úvodní verze
user/skript/frommt.txt · Last modified: 2021/12/11 15:38 by mikrom