GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:broutemap

BRouter Map Export

Export jedné keše nebo více keší do BRouter web Client Map což jsou speciální mapy (německé), které umožňují vytvářet routované cesty - to jest podle zvoleného profilu najít optimální trasu pro různé druhy přibližování (pěší,kolo,auto…). Trasu si i dále modifikovat a pak ji vygenerovat do různých exportních tvarů GPX, KML a další. Hodí se to na plánování dlouhých multin a powertrailů.
BRouter existuje i pro android a dá se spojit s aplikací Locus. Umožňuje pak offline routování s Locusem - znamená to jen stáhnout si offline mapy do mobilu - funguje to.

Autor

Pokud se Vám doplněk líbí, kliknutím na tlačítko Donate můžete přispět na jeho vývoj.

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:broutemap?download

Diskuze

 • Diskuze o tomto skriptu se nachází na stránkách geocaching.cz.

Popis

Plugin má dva režimy a při každém z nich se chová jinak.

 • Na vybrané keše - zobrazí všechny vybrané keše do počtu 500 max. (500 je hodně předimenzováno a může být problém v některých prohlížečích s délkou URL a také to routování pak docela dlouho trvá). Propojí je do cesty dle zvoleného profilu, zobrazí vzdálenost a výškový profil. Pozor je potřeba si keše setřídit tak jak je chcete za sebou (pokud jsou keše nějak chaoticky pojmenované bude to zatím problém v budoucnu uvažuji o rozhraní kde bude možnost si je přeskládat dle potřeby)
 • Na jednu keš - zobrazí danou keš a její waypointy, pokud je má a dané waypointy v pořadí jak následují propojí do cesty, dle zvoleného profilu a zobrazí i vzdálenost z bodu do bodu a terénní profil celé trasy. Platí to samozřejmě pro keše kde jsou waypointy dány souřadnicemi. Nefunguje to pro dopočítávané keše (pokud nejsou waypointy již spočítané a zadané v GeoGetu). Pokud máte finálku v GeoGetu zobrazí to i finálový bod.
 • Z vlastního BRouter klienta je pak možnost si trasu exportovat v různých formátech (GPX, KML a další)
 • Routování pak také hodně záleží na kvalitě map to jest co všechno je na nich routovatelné… nejde ovlivnit (zřejmě neroutovatelné body router nechá samostatně, na něčem se dokáže i zastavit a nedotrasuje - neovlivním a je potřeba zkusit jinou variantu routování).

Routovací možnosti

 • Různé pomalé (pěší) varianty odlovu - trekking* (všechny varianty), hiking-beta
 • Kola - fastbike* (všechny varianty)
 • Auto, motorka, vlak - car* (všechny varianty), moped, rail
 • Po řece - river
 • Speciality - vm* (všechny varianty), shortest, safety
 • Vlastní - dají se přidávat i vlastní (existuje mnoho textových definic speciálních profilů)

Ukázka

Náhled vyroutovaného trailuDetail
Náhled vyroutovaného trailu + detail
Dialog pro výběr routování
Dialog pro výběr routování

Instalace

Při instalaci se přidá i do PopUp menu pod pravé tlačítko na myši.

Nastavení a konfigurace

V pluginu jde zatím navolit v dialogu typ profilu (jde pak měnit i na stránce dodatečně) a velikost přiblížení (standardně 10) pro zobrazení větší mapy je potřeba zmenšovat číslo, pro větší detail zvětšovat číslo.

Poznámky, známé problémy

Režim keše: záleží na setřídění bere se to za sebou tak jak je to v seznamu (zatím - pracuje se na možnosti si to upravit v dialogu). Zatím to neumí brát finálky keší (mysterkové traily)…
Režim jeden bod a waypointy: pokud jsou waypointy nesmyslně očíslovány, pojmenovány poskládá je plugin taktéž nesmyslně s tím se moc nedá udělat. Nezbude vám pak nic jiného než si je v GeoGetu smysluplně přejmenovat (zatím - pracuje se na možnosti si to upravit v dialogu). Naštěstí moc takových keší není… ale jsou.

Co to opravdu neumí a umět nebude: poházené keše po lese mimo cesty to opravdu spojit nedokáže :) takže je to spíše zaměřeno na věci podél cest, silnic nebo na tvorbu trasy odněkud někam (po routovatelných = existujících cestách), horské tůry, dlouhé multiny, cyklo trasy a podobně… Kde nešlápla noha lidská neroutuje!

Stažení

:!: Stáhnout aktuální verzi: broutermap-1.0.3.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameFilesizeLast modified
broutermap-1.0.3.gip3.9 KiB2018/01/10 08:03
broutermap-1.0.2.gip3.9 KiB2017/11/13 18:44
broutermap-1.0.0.gip3.8 KiB2017/11/13 10:30

Seznam změn

1.0.0 (2017/11/13)

 • Úvodní verze (Berte to jako výkop - za postřehy budu rád…)

1.0.2 (2017/11/13)

 • Zvládá i finálky pokud už jsou u keše (má li keš finále - použije se finále místo úvodních souřadnic)
 • Finálky a body se souřadnicemi 0.00000, 0.00000 ignoruje

1.0.3 (2018/01/10)

 • Oprava chyby v posloupnosti bodů - u jedné keše s waypointy se motaly finálové souřadnice jinam než měly.
user/skript/broutemap.txt · Last modified: 2019/06/13 21:18 by mikrom