GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:zaloznovybodaedit

This is an old revision of the document!


zaloznovybodaedit

Slouží ke zjednodušenému zadávání nových bodů a jejich vyplnění hodnotami. Napsán pro zpracování poznámek z knih s geografickou tématikou. Nepoužívat na databázi keší!

Autor

Automatická instalace

Nainstalovat do GeoGetu
Instalaci doplňku spustíte kliknutím na tlačítko vlevo. Následně budete v prostředí GeoGetu provedeni instalačním procesem. Pro zajištění této funkce je třeba mít na počítači již nainstalovaný a spuštěný program GeoGet .
Kliknuli jste na tlačítko a nic se nestalo? Máte opravdu spuštěný GeoGet ? Je to potřeba! Nebo možná máte zastaralý webový prohlížeč. Nevadí, instalaci doplňku můžete jednoduše vyvolat i prostým zkopírováním (označit text → klik pravým tlačítkem → kopírovat) následujícího odkazu do schránky: https://www.geoget.cz/doku.php/user:skript:zaloznovybodaedit?download

Diskuze

Popis

Geoget umožňuje vytvářet si vlastní databáze a zakládat ručně vlastní body. Tato funkce ale u něj není primární. Při pokusu o uspořádání svých poznámek z knih jsem napsal tento skript, který vkládání ulehčí. POUŽÍVEJTE JEN NA SVOU K TOMU ÚČELU ZALOŽENOU DATABÁZI ! Jeho funkce: - Založí nový bod, automaticky ho pojmenuje. Prefix je volitelný v konfiguraci, následuje pětimístné číslo. - Zobrazí jen pole nutná k vyplnění. Ostatní vyplní implicitními hodnotami. - Souřadnice lze kopírovat z map na Seznamu. Pravý klik do mapy, Přidat vlastní bod, a celé políčko souřadnic zkopírovat do formuláře. Funfuje na všechny tři formáty, které Seznam používá. -Po opuštění políčka se souřadnicemi dojde k určení státu, kraje, možno i okresu a pověřeného úřadu. Používá stejnou knihovnu, jako makro Divide. -Popis se ukládá do pole Dlouhý popis, název knihy, autor knihy a strana se ukládají do tagů.

Databázi je možno dále zpracovávat - zobrazit na cachemapě, přes exportní skript nahrát do POI. Exportní makro pro POI jsem upravil, aby exportovalo i přidané tagy.

Toto makro jsem napsal pro své účely, je první, co jsem udělal. Pokud ho někdo bude chtít využít, nebo zcela předělat ke svým účelům, budu rád. I pokud se někdo chce podívat, jak jsem se blbě naučil Delphi (nebo jak jsem je zapoměl) a co píšu špatně.

Nastavení a konfigurace

Lze nastavit: Prefix, standardně KN Autora všech záznamů, standardně Já. Nedávejte svůj GC nick, protože byste měli vše fialové jako Owneři. Zda se má zjišťovat i okres a pověřený úřad. Tyto informace lze doplnit i později makrem divide. Zda povolí nastavení kraje a státu, pokud je určeno automaticky. Pokud není (polygony jsou jen pro ČR, SR, Rakousko a Maďarsko), lze zadat ručně.

Poznámky, známé problémy

Stažení

:!: Stáhnout aktuální verzi: zaloznovybodaedit-1.0.1.gip

Seznam dostupných verzí

FilenameLast modified
zaloznovybodaedit-1.0.1.gip (7.25 KiB, 9y ago, 434 downloads)2012/10/17 00:00
zaloznovybodaedit-1.0.0.gip (9.94 KiB, 9y ago, 149 downloads)2012/01/22 00:00

Seznam změn

1.0 (2012/01/21)

  • Úvodní verze. Prozatím nefunguje, protože se mi nedaří sem nahrát instalační balíček.

:!: Zobrazit změny ve starších verzích

Skrýt změny ve starších verzích

0.9 (Datum)

  • Případné dřívější verze. Pokud je seznam změn příliš dlouhý, je vhodné starší verze skrýt pomocí tagu hidden. Pro jejich zobrazení bude muset uživatel kliknout na tlačítko Zobrazit změny ve starších verzích
user/skript/zaloznovybodaedit.1327168342.txt.gz · Last modified: 2012/01/21 00:00 (external edit)