GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:zaloznovybodaedit

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
Last revisionBoth sides next revision
user:skript:zaloznovybodaedit [2012/01/21 21:41] mpikuser:skript:zaloznovybodaedit [2019/06/13 20:57] mikrom
Line 3: Line 3:
 ====== ZalozNovyBodAEdit ====== ====== ZalozNovyBodAEdit ======
 /* Povinná sekce */ /* Povinná sekce */
-Slouží ke zjednodušenému zadávání nových bodů a jejich vyplnění hodnotamiNapsán pro zpracování poznámek z knih s geografickou tématikou. Nepoužívat na databázi keší!+Toto je příklad na použití GeoGetu ke zcela jinému použití, než byl určenPoužívám ho mimo jiné na evidenci výpisků z knih s geografickou tématikou, vypisuji si, kde jsou zajímavá místa. Tyto výpisky jsem si dělal už dříve, textové, ale GeoGet umožňuje s nimi dále pracovat - zobrazovat je na mapě, exportovat do navigace, třídit, vybírat, atd. Pro ukládání informací je použita nová databáze se stejnou strukturou, některá políčka jsou vyplněna implicitními hodnotami, název knihy, autor a strana jsou přidány do tagů. Všechno toto je možno dělat i přímo GeoGetem. Ručně založit nový bod, ten editovat a pak mu přidat tagy. Tento můj skript umožní toto zadávání automatizovat. Nový bod se pojmenuje automaticky, vzestupnou číselnou řadou, v jednom formuláři se vyplní všechny požadované hodnoty, stát a kraj se určí automaticky po zadání souřadnic. 
 + 
 +Nepoužívat na databázi keší!
  
 ===== Autor ===== ===== Autor =====
Line 20: Line 22:
 ===== Popis ===== ===== Popis =====
 /* Povinná sekce */ /* Povinná sekce */
-Geoget umožňuje vytvářet si vlastní databáze a zakládat ručně vlastní body. Tato funkce ale u něj není primární. Při pokusu o uspořádání svých poznámek z knih jsem napsal tento skript, který vkládání ulehčí. +GeoGet umožňuje vytvářet si vlastní databáze a zakládat ručně vlastní body. Tato funkce ale u něj není primární. Při pokusu o uspořádání svých poznámek z knih jsem napsal tento skript, který vkládání ulehčí. 
 POUŽÍVEJTE JEN NA SVOU K TOMU ÚČELU ZALOŽENOU DATABÁZI ! POUŽÍVEJTE JEN NA SVOU K TOMU ÚČELU ZALOŽENOU DATABÁZI !
 Jeho funkce: Jeho funkce:
   * Založí nový bod, automaticky ho pojmenuje. Prefix je volitelný v konfiguraci, následuje pětimístné číslo.   * Založí nový bod, automaticky ho pojmenuje. Prefix je volitelný v konfiguraci, následuje pětimístné číslo.
   * Zobrazí jen pole nutná k vyplnění. Ostatní vyplní implicitními hodnotami.   * Zobrazí jen pole nutná k vyplnění. Ostatní vyplní implicitními hodnotami.
-  * Souřadnice lze kopírovat z map na Seznamu. Pravý klik do mapy, Přidat vlastní bod, a celé políčko souřadnic zkopírovat do formuláře. Funfuje na všechny tři formáty, které Seznam používá.+  * Souřadnice lze kopírovat z map na Seznamu. Pravý klik do mapy, Přidat vlastní bod, a celé políčko souřadnic zkopírovat do formuláře. Funguje na všechny tři formáty, které Seznam používá.
   * Po opuštění políčka se souřadnicemi dojde k určení státu, kraje, možno i okresu a pověřeného úřadu. Používá stejnou knihovnu, jako makro Divide.   * Po opuštění políčka se souřadnicemi dojde k určení státu, kraje, možno i okresu a pověřeného úřadu. Používá stejnou knihovnu, jako makro Divide.
   * Popis se ukládá do pole Dlouhý popis, název knihy, autor knihy a strana se ukládají do tagů.   * Popis se ukládá do pole Dlouhý popis, název knihy, autor knihy a strana se ukládají do tagů.
  
 Databázi je možno dále zpracovávat - zobrazit na cachemapě, přes exportní skript nahrát do POI. Exportní makro pro POI jsem upravil, aby exportovalo i přidané tagy. Databázi je možno dále zpracovávat - zobrazit na cachemapě, přes exportní skript nahrát do POI. Exportní makro pro POI jsem upravil, aby exportovalo i přidané tagy.
-V balíčku je i jednoduchý vizualizační skript, který umožní zobrazit v okně geogetu i začátek dlouhého popisu, což normálně nejde (u listingů to smysl nemá, u krátkých poznámek ano). +V balíčku je i jednoduchý vizualizační skript, který umožní zobrazit v okně GeoGetu i začátek dlouhého popisu, což normálně nejde (u listingů to smysl nemá, u krátkých poznámek ano).
- +
-Toto makro jsem napsal pro své účely, je první, co jsem udělal. Pokud ho někdo bude chtít využít, nebo zcela předělat ke svým účelům, budu rád. I pokud se někdo chce podívat, jak jsem se blbě naučil Delphi (nebo jak jsem je zapoměl) a co píšu špatně. +
- +
  
 +Toto makro jsem napsal pro své účely, je první, co jsem udělal. Pokud ho někdo bude chtít využít, nebo zcela předělat ke svým účelům, budu rád. I pokud se někdo chce podívat, jak jsem se blbě naučil Delphi (nebo jak jsem je zapomněl) a co píšu špatně.
  
 +{{:user:skript:zaloznovybodaedit:gg_knihy_form.jpg|}}
 +{{:user:skript:zaloznovybodaedit:geoget-knihy.jpg|}}
  
 ===== Nastavení a konfigurace ===== ===== Nastavení a konfigurace =====
Line 48: Line 49:
 ===== Poznámky, známé problémy ===== ===== Poznámky, známé problémy =====
 /* V případě potřeby je možno tuto sekci vymazat a neuvádět ji. */ /* V případě potřeby je možno tuto sekci vymazat a neuvádět ji. */
 +TODO: 
 +  * Při přepínání oken klávesnicí se okno GeoGetu nezobrazuje, je nutno vybírat myší na liště - předělat volání formuláře.
 +  * Udělat textový export vybraných nebo zobrazených do jednoho souboru
  
  
Line 81: Line 85:
  
 /* Seznam tagů. Tagy můžete stránce přidělit buď ručně na následující řádce, nebo pomocí zatržítek v zápatí editačního okna */ /* Seznam tagů. Tagy můžete stránce přidělit buď ručně na následující řádce, nebo pomocí zatržítek v zápatí editačního okna */
-{{tag>skript uses_structstring author_mpik ggp}}+{{tag>author_mpik skript special}}
  
user/skript/zaloznovybodaedit.txt · Last modified: 2021/05/02 18:59 by mikrom