GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:pocketdrakesync

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
user:skript:pocketdrakesync [2013/11/19 16:03]
subi
user:skript:pocketdrakesync [2017/07/19 08:15] (current)
petulinka1 upraveny odkazy
Line 5: Line 5:
  
  
-  * obousměrná synchronizace databází s programem [[http://geoget.ararat.cz|GeoGet]]+  * obousměrná synchronizace databází s programem [[http://www.geoget.cz|GeoGet]]
   * zálohování databáze PocketDrake v PC   * zálohování databáze PocketDrake v PC
   * obousměrná synchronizace offline obrázků listingů s GeoGetem   * obousměrná synchronizace offline obrázků listingů s GeoGetem
Line 49: Line 49:
  
   * **Upload FieldNotes na server geocaching.com**   * **Upload FieldNotes na server geocaching.com**
-        * Musíte mít správně nainstalován,​ nastaven a zprovozněn [[http://geoget.ararat.cz/​doku.php/​user:​skript:​geojarry|GeoJarry]] (od PDS v.2.5.0 se doinstaluje sám) - vyzkoušejte jeho funkčnost alespoň na nějakém pluginu, který je součástí distribuce GeoJarryho (např. GeoJarry-Download listing).+        * Musíte mít správně nainstalován,​ nastaven a zprovozněn [[http://www.geoget.cz/​doku.php/​user:​skript:​geojarry|GeoJarry]] (od PDS v.2.5.0 se doinstaluje sám) - vyzkoušejte jeho funkčnost alespoň na nějakém pluginu, který je součástí distribuce GeoJarryho (např. GeoJarry-Download listing).
         * Můžete si vybrat zdrojový soubor FieldNotes buď přímo exportovaný z Programu PocketDrake a přenesený do PC nebo generovaný z databáze GeoGetu. ​         * Můžete si vybrat zdrojový soubor FieldNotes buď přímo exportovaný z Programu PocketDrake a přenesený do PC nebo generovaný z databáze GeoGetu. ​
         * Po uploadu FieldNotes na server se otevře okno prohlížeče se stránkou seznamu nahraných FieldNotes a můžete provést jejich editaci a odeslání jako log.         * Po uploadu FieldNotes na server se otevře okno prohlížeče se stránkou seznamu nahraných FieldNotes a můžete provést jejich editaci a odeslání jako log.
Line 124: Line 124:
  
 ===== Instalace ===== ===== Instalace =====
-**Instalaci je od nové verze GeoGetu 2.5.0 možné provádět automaticky,​ viz. dokumentace k programu [[http://geoget.ararat.cz/​doku.php/​user|GeoGet]].** Nebo pomocí tlačítka v odstavci "​Automatická instalace"​ na této stránce.\\ Pokud ji však budete provádět ručně, držte se následujících kroků:+**Instalaci je od nové verze GeoGetu 2.5.0 možné provádět automaticky,​ viz. dokumentace k programu [[http://www.geoget.cz/​doku.php/​user|GeoGet]].** Nebo pomocí tlačítka v odstavci "​Automatická instalace"​ na této stránce.\\ Pokud ji však budete provádět ručně, držte se následujících kroků:
   * Pokud máte spuštěný GeoGet, ukončete ho    * Pokud máte spuštěný GeoGet, ukončete ho 
   * Nejprve smažte, pokud jste měli plugin již nainstalovaný,​ kompletní původní složku s Pluginem '​\PocketDrakeSync'​ nebo starší variantu '​\PocketDrake'​   * Nejprve smažte, pokud jste měli plugin již nainstalovaný,​ kompletní původní složku s Pluginem '​\PocketDrakeSync'​ nebo starší variantu '​\PocketDrake'​
Line 136: Line 136:
  
 ===== Poznámky, známé problémy ===== ===== Poznámky, známé problémy =====
-   - Název datového adresáře programu GeoGet používejte pokud možno bez diakritiky. Standardní umístějí je bohužel často takové, že diakritiku obsahuje. Doporučuji tedy datový adresář GG přemístit na nějaké rozumnější místo dle tohoto [[http://geoget.ararat.cz/​doku.php/​user:​navody:​instalace|návodu]]. To samé platí i o umístění datového adresáře PocketDrake v PDA. Diakritika způsobuje problémy v ojedinělých případech a zřejmě to souvisí s konfigurací OS Windows a používáním utility rapisysnc, která s diakritikou moc nepočítá.+   - Název datového adresáře programu GeoGet používejte pokud možno bez diakritiky. Standardní umístějí je bohužel často takové, že diakritiku obsahuje. Doporučuji tedy datový adresář GG přemístit na nějaké rozumnější místo dle tohoto [[http://www.geoget.cz/​doku.php/​user:​navody:​instalace|návodu]]. To samé platí i o umístění datového adresáře PocketDrake v PDA. Diakritika způsobuje problémy v ojedinělých případech a zřejmě to souvisí s konfigurací OS Windows a používáním utility rapisysnc, která s diakritikou moc nepočítá.
    - Ke každé keši můžete vytvořit v PocketDrake pouze jednu FieldNotes. Další můžete vytvořit až po exportu FN z PD do souboru nebo po synchronizaci databází z GG a vygenerování FieldNotes. Jinak při pokusu o vytvoření další FN dojde vlastně k přepsání té původní. V databázi GG je připraveno místo právě a pouze pro jednu FN. Není to omezení databáze GG, ale je to vlastnost PD a PDS.    - Ke každé keši můžete vytvořit v PocketDrake pouze jednu FieldNotes. Další můžete vytvořit až po exportu FN z PD do souboru nebo po synchronizaci databází z GG a vygenerování FieldNotes. Jinak při pokusu o vytvoření další FN dojde vlastně k přepsání té původní. V databázi GG je připraveno místo právě a pouze pro jednu FN. Není to omezení databáze GG, ale je to vlastnost PD a PDS.
    - V režimu Offline nebo režimu Externího disku musíte mít předem načtené a uložené soubory konfigurace PD v adresáři skriptu Data. Tedy alespoň jednou provést synchronizaci v režimu ActiveSync. ​    - V režimu Offline nebo režimu Externího disku musíte mít předem načtené a uložené soubory konfigurace PD v adresáři skriptu Data. Tedy alespoň jednou provést synchronizaci v režimu ActiveSync. ​
Line 266: Line 266:
   * Oprava chyby, kdy neproběhla synchronizace map z důvodu nezaložené složky pro "​Kachle"​ v PDA (PD si ji založí až při načtení první kachle z netu). Makro si ji raději tedy založí samo. To samé platí pro offline obrázky listingů a složku "​Img"​.   * Oprava chyby, kdy neproběhla synchronizace map z důvodu nezaložené složky pro "​Kachle"​ v PDA (PD si ji založí až při načtení první kachle z netu). Makro si ji raději tedy založí samo. To samé platí pro offline obrázky listingů a složku "​Img"​.
 === 1.11 === === 1.11 ===
-  * Automatický upload přenesených FieldNotes na geocaching.com. **Pozor!** Pokud budete chtít využívat, pak vyžaduje instalaci [[http://geoget.ararat.cz/​doku.php/​user:​skript:​geojarry|GeoJarry]].+  * Automatický upload přenesených FieldNotes na geocaching.com. **Pozor!** Pokud budete chtít využívat, pak vyžaduje instalaci [[http://www.geoget.cz/​doku.php/​user:​skript:​geojarry|GeoJarry]].
 === 1.06 === === 1.06 ===
   * V adresáři makra se vytváří adresář xTemp kde jsou dočasně pro účely testování a hledání chyb umístěny soubory dávek a dalších pomocných souborů. Pokud někdo bude mít potíže s některou komplikovanější funkcí, může si ji spustit pomocí příslušné dávky z cmd okna a sledovat její průběh, případně lokalizovat lépe chyby. Názvy souborů jsou snad vypovídající.   * V adresáři makra se vytváří adresář xTemp kde jsou dočasně pro účely testování a hledání chyb umístěny soubory dávek a dalších pomocných souborů. Pokud někdo bude mít potíže s některou komplikovanější funkcí, může si ji spustit pomocí příslušné dávky z cmd okna a sledovat její průběh, případně lokalizovat lépe chyby. Názvy souborů jsou snad vypovídající.
user/skript/pocketdrakesync.txt · Last modified: 2017/07/19 08:15 by petulinka1