GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:geojarry

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

user:skript:geojarry [2018/01/21 10:43] (current)
Line 1: Line 1:
 +====== GeoJarry ======
 +Je to jednoduchý program pro platformu Win32, který slouží pro stahování stránek z webu //​geocaching.com//,​ nebo naopak pro nahrávání obsahu na tento web. Je navržen jako univerzální nástroj, který může být snadno volán z cizích programů nebo dávek.
 +
 +===== Legálnost =====
 +Groundspeak,​ jakožto provozovatel webu //​geocaching.com//,​ se ale automatizovaném přístupu na jejich web brání. Hlavním důvodem je patrně ochrana jejich podnikání. Na webu musí zobrazit mnoho informací, které pokud někdo chce získat a strojově zpracovávat,​ musí si zaplatit //Premium Member// a data získávat v podobě PQ GPX. Strojové procházení jejich webu dokáže tytéž data získat zadarmo.
 +
 +Proto je v [[http://​www.geocaching.com/​about/​termsofuse.aspx|Groundspeak Terms of Use]] ve článku //5. Access and Interference//​ řečeno: "//You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission.//"​
 +
 +Těžko říct, co je tím přesně myšleno, nicméně účel této větu je zřejmý - mít páku proti těm, kteří chtějí obejít //Premium Member//! Tato věta se dá vykládat mnoha způsoby. (A způsobila už mnoho hádek v diskuzích...) Dá se polemizovat co ještě není a co už je nějaké automatické procházení webu. On i obyčejný webový prohlížeč svojí povahou spadá do této definice, což asi autoři nechtěli říct. Když jsem se Groundspeaku snažil zeptat, co tím přesně myslí, co jim ještě nevadí a co už ano, odpovědi jsem se nedočkal.
 +
 +Tak či onak, GeoJarry je z tohoto hlediska **ilegální**! Pokud se rozhodnete jej používat, činíte tak s vědomím, že porušujete výše zmíněné ujednání! Nejedná se o ilegálnost v právnickém slova smyslu. Nikdo vás nemůže zavřít ani žalovat za to, že GeoJarry používáte. Ale mějte na paměti, že pro změnu Groundspeak není povinen zrovna vám poskytovat svoje služby.
 +
 +Budiž vám útěchou, že nebudete zdaleka sami. Jakýkoliv uživatel Skrýšotlače nebo MoZiGa porušuje pravidla úplně stejně. Porušují je i uživatelé Groudspeakem oficiálně podporovaného GSAKu, protože přímo na webu GSAKu jsou ke stažení doplňky, které dělají totéž co GeoJarry. (Například makra AddLogs nebo RefreshGPX.)
 +
 +Pokud přijmeme fakt, že o prachy jde vždy v první řadě, pak by se Groundspeak neměl zlobit, pokud budete mít zaplacený //Premium Member//, protože pak vás nemůže obvinit, že se chcete bez zaplacení dostat k datům, která mají k dispozici jen ti co platí. ;-)
 +
 +<WRAP center round important 80%>
 +**13.11.2009** došlo ze strany Groundspeaku k zabanování několika uživatelů z důvodu používání robota. Byli vybráni na základě překročení limitu 2000 přístupů za měsíc. **Dávejte si proto pozor, jak často něco stahujete!** Zajímavé je, že mezi zablokovanými hříšníky bylo mnoho uživatelů GSAK se zaplaceným PM. Není mi známo, jestli je mezi nimi i nějaký uživatel GeoJarry.
 +</​WRAP>​
 +
 +<WRAP center round tip 80%>
 +S rozšiřující podporou GC.Live přestává být GeoJarry tolik zajímavý, a rozhodně doporučujeme nahradit postupy získávání/​aktualizace keší těmi rychlejšími a legálními přímo přes program GeoGet. Prozkoumejte nabídku Databáze -> Import, a vůbec všechny nabídky jejichž ikony obsahují znak geocaching.
 +</​WRAP>​
 +
 +===== Získání GeoJarry =====
 +Na tomto serveru nechci mít nic, co by Groundspeak mohl považovat za ilegální! Proto sem GeoJarry, prosím, nedávejte! Pokud jej chcete získat, zkuste [[http://​www.google.cz/​search?​q=geojarry|Google]] nebo [[http://​www.uloz.to/​hledej/?​q=geojarry|Uloz.to]].
 +
 +===== GeoJarry a Geoget =====
 +Součástí distribuce GeoJarry jsou i [[user:​skript|skripty]] pro GeoGet, které umožní pohodlné volání GeoJarry přímo z GUI programu GeoGet. V distribuci naleznete i podrobný návod na instalaci.
 +
 +
 +~~DOWNLOAD https://​geocaching.mikrom.cz/​geoget/​pluginy/​geojarry/​geojarry-2.6.5.gip 2.6.5 hide~~
 +
 +{{tag>​author_NN skript ggp ggc exe import html loc gpx pq geojarry geocaching waymarking filtr sql udrzba}}
  
user/skript/geojarry.txt · Last modified: 2018/01/21 10:43 (external edit)