GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:skript:animapa

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
user:skript:animapa [2015/12/31 17:30]
kiregps [Popis]
user:skript:animapa [2019/06/13 20:51] (current)
mikrom
Line 41: Line 41:
  
 ==== Ukázka ==== ==== Ukázka ====
-Při spuštění pluginu se nejprve zobrazí dialog s nastavením parametrů. Vybereme mapu z dostupných,​ navolíme velikost ikon a zobrazení počítadla. Důležitým parametrem je prodleva mezi nálezy a tím i rychlost celé animace. Prodlevu lze nastavit od 20 do 200 ms na keš. Zaškrnutím ​volby __Opakovat animaci__ se bude mapa animovat pořád dokola. To aby se procesor ve vašem počítači neflákal. Volbou __Přidat medaile za xTF__ doplníme ikonku kešky ještě o metál v barvě FTF, STF nebo TTF úlovku. Lze také potlačit ikony keší a zobrazit jen medaile. Získáme tak snadno animovanou mapu pouze **xTF** nálezů. Značky milníků jsou malé cedulky, kterými lze označit milníkové keše (stovkové u nižších milníků, pak tisícovkové).+Při spuštění pluginu se nejprve zobrazí dialog s nastavením parametrů. Vybereme mapu z dostupných,​ navolíme velikost ikon a zobrazení počítadla. Důležitým parametrem je prodleva mezi nálezy a tím i rychlost celé animace. Prodlevu lze nastavit od 20 do 200 ms na keš. Zaškrtnutím ​volby __Opakovat animaci__ se bude mapa animovat pořád dokola. To aby se procesor ve vašem počítači neflákal. Volbou __Přidat medaile za xTF__ doplníme ikonku kešky ještě o metál v barvě FTF, STF nebo TTF úlovku. Lze také potlačit ikony keší a zobrazit jen medaile. Získáme tak snadno animovanou mapu pouze **xTF** nálezů. Značky milníků jsou malé cedulky, kterými lze označit milníkové keše (stovkové u nižších milníků, pak tisícovkové).
  
 {{:​user:​skript:​animapa:​animapa-dialog.png|Dialogové okno s parametry mapy}} {{:​user:​skript:​animapa:​animapa-dialog.png|Dialogové okno s parametry mapy}}
Line 59: Line 59:
 ==== Systémová nastavení ==== ==== Systémová nastavení ====
 Ve Správci pluginů na záložce Konfigurace pluginů GeoGetu lze nastavit volby: Ve Správci pluginů na záložce Konfigurace pluginů GeoGetu lze nastavit volby:
-  * **OutMapFolder**<​sup>​1.0.1</​sup>​ - absolutní cesta k adresáři pro uložení výsledných animovaných GIFů. Zadávejte i s koncovým zpětným lomítkem! Tedy např.: ''​C:​\Data\Moje oblíbená složka\''​. Pokud je volba prázdná, použije se defaultní podadresář ''​\AniMapa\output\''​ ve složce ​geogetích ​skriptů. Možnost nastavení výstupního adresáře je užitečná zejména pro [[http://​dropbox.com|Dropboxáky]] a [[http://​drive.google.com|Googledrajváky]],​ kteří tak snadno nasměřují výsledné mapy do složky ''​Public''​ (Dropbox) nebo na složku Google Drive a replikací ji automaticky zveřejní do profilu.+  * **OutMapFolder**<​sup>​1.0.1</​sup>​ - absolutní cesta k adresáři pro uložení výsledných animovaných GIFů. Zadávejte i s koncovým zpětným lomítkem! Tedy např.: ''​C:​\Data\Moje oblíbená složka\''​. Pokud je volba prázdná, použije se defaultní podadresář ''​\AniMapa\output\''​ ve složce ​GeoGetích ​skriptů. Možnost nastavení výstupního adresáře je užitečná zejména pro [[http://​dropbox.com|Dropboxáky]] a [[http://​drive.google.com|Googledrajváky]],​ kteří tak snadno nasměřují výsledné mapy do složky ''​Public''​ (Dropbox) nebo na složku Google Drive a replikací ji automaticky zveřejní do profilu.
   * **BrowserType**<​sup>​1.0.2</​sup>​ - typ webového prohlížeče,​ kterým se prohlíží náhled mapy. Možné hodnoty jsou ''​Chrome'',​ ''​IE'',​ ''​Firefox''​ nebo ''​Opera''​. Tento poněkud nešťastný postup je vynucen nekompatibilitou mezi prohlížeči,​ kdy bohužel nelze najít společný způsob volání browseru pro zobrazení lokálně uloženého GIFu. Pokud je volba prázdná, nastaví se pro ''​IE''​. Připomínám,​ že náhled je prováděn v prohlížeči podle nastavení GeoGetu. Se systémovým nastavením počítače to nijak nesouvisí!   * **BrowserType**<​sup>​1.0.2</​sup>​ - typ webového prohlížeče,​ kterým se prohlíží náhled mapy. Možné hodnoty jsou ''​Chrome'',​ ''​IE'',​ ''​Firefox''​ nebo ''​Opera''​. Tento poněkud nešťastný postup je vynucen nekompatibilitou mezi prohlížeči,​ kdy bohužel nelze najít společný způsob volání browseru pro zobrazení lokálně uloženého GIFu. Pokud je volba prázdná, nastaví se pro ''​IE''​. Připomínám,​ že náhled je prováděn v prohlížeči podle nastavení GeoGetu. Se systémovým nastavením počítače to nijak nesouvisí!
   * **TagxTF**<​sup>​1.0.3</​sup>​ - možnost definovat tag, kde jsou uloženy indikace xTF nálezů, pokud náhodou někomu nevyhovuje výchozí tag ''​FTF''​.   * **TagxTF**<​sup>​1.0.3</​sup>​ - možnost definovat tag, kde jsou uloženy indikace xTF nálezů, pokud náhodou někomu nevyhovuje výchozí tag ''​FTF''​.
 +
 ==== Kam nahrát mapu ==== ==== Kam nahrát mapu ====
 Výsledný soubor máme sice hezky (a rychle) v adresáři svého počítače,​ ale pro zobrazení ve statistikách profilu ho musíme nahrát někam na web a vytvořit na něj odkaz. Něco jako: Výsledný soubor máme sice hezky (a rychle) v adresáři svého počítače,​ ale pro zobrazení ve statistikách profilu ho musíme nahrát někam na web a vytvořit na něj odkaz. Něco jako:
user/skript/animapa.txt · Last modified: 2019/06/13 20:51 by mikrom