GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:libovolne_body

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
user:libovolne_body [2014/02/09 23:10] – [Příklad] mikromuser:libovolne_body [2020/12/27 11:43] (current) mikrom
Line 1: Line 1:
-====== Geoget a libovolné body ====== +====== GeoGet a libovolné body ====== 
-Počínaje verzí 2.2.2 lze geoget použít nejen jako správce bodů z gc.com, ale za splnění jednoduchých podmínek i ke správě libovolných geografických bodů.+Počínaje verzí 2.2.2 lze GeoGet použít nejen jako správce bodů z gc.com, ale za splnění jednoduchých podmínek i ke správě libovolných geografických bodů.
  
 Ve dřívějších verzích probíhal import z GPX souborů tak, že pokud unikátní identifikátor začínal na //GC// a bod obsahoval tag //groundspeak:cache//, byl bod importován jako geocache. Jinak byl importován jako přidaný waypoint. Ve dřívějších verzích probíhal import z GPX souborů tak, že pokud unikátní identifikátor začínal na //GC// a bod obsahoval tag //groundspeak:cache//, byl bod importován jako geocache. Jinak byl importován jako přidaný waypoint.
  
-Import byl proto zcela předělán tak, aby bylo možné importovat téměř cokoliv. Bod přidaného waypointu je nyní identifikován podle obsahu tagu //sym//. Jinak je bod improtován jako "geocache". V uvozovkách je to proto, že to vlastne geocache být nemusí. Může to být třeba Waymark, nebo cokoliv jiného, co splní níže uvedené podmínky.+Import byl proto zcela předělán tak, aby bylo možné importovat téměř cokoliv. Bod přidaného waypointu je nyní identifikován podle obsahu tagu //sym//. Jinak je bod importován jako "geocache". V uvozovkách je to proto, že to vlastně geocache být nemusí. Může to být třeba Waymark, nebo cokoliv jiného, co splní níže uvedené podmínky. 
 + 
 +<WRAP center round tip 80%> 
 +Podívejde se na článek [[http://www.geocaching.cz/blog/25/entry-162-nejen-ke%C5%A1emi-je-geoget-%C5%BEiv/|Nejen kešemi je GeoGet živ]] na blogu GeoGetu! 
 +</WRAP>
  
 ===== Podmínky ===== ===== Podmínky =====
 Aby mohl být nějaký bod importován do databáze, musí splnit tyto základní podmínky: Aby mohl být nějaký bod importován do databáze, musí splnit tyto základní podmínky:
-  * Bod musí mít unikátní identifikátor. Tento identifikátor musí být alfanumerický řetězec s délkou vetší než dva znaky a kratší nez dvacet znaků.+  * Bod musí mít unikátní identifikátor. Tento identifikátor musí být alfanumerický řetězec s délkou vetší než dva znaky a kratší než dvacet znaků.
   * Bod musí mít souřadnice   * Bod musí mít souřadnice
   * Všechny ostatní atributy jsou volitelné!   * Všechny ostatní atributy jsou volitelné!
Line 18: Line 22:
  
 ===== Import z LOC souboru ===== ===== Import z LOC souboru =====
-prípadě importu z LOC souboru musí být data uspořádána následovně:+případě importu z LOC souboru musí být data uspořádána následovně:
   * unikátní identifikátor musí být v //id// atributu tagu //name//   * unikátní identifikátor musí být v //id// atributu tagu //name//
   * Obsah tagu //name// bude použit jako název bodu. Pokud název obsahuje "// by někdo//", použije se to na naplnění autora.   * Obsah tagu //name// bude použit jako název bodu. Pokud název obsahuje "// by někdo//", použije se to na naplnění autora.
Line 27: Line 31:
 ===== Import z GPX souboru ===== ===== Import z GPX souboru =====
 GPX soubory mohou být jak verze 1.0, tak i verze 1.1. Informace jsou brány ze souboru následovně: GPX soubory mohou být jak verze 1.0, tak i verze 1.1. Informace jsou brány ze souboru následovně:
-  * tag //name// obsahuje unikatni identifikator +  * tag //name// obsahuje unikátní identifikátor 
-  * popisek URL odkazu obsahuje jméno bodu. (V zavislosti na verzi GPX bud tag //urlname// nebo //link//)+  * popisek URL odkazu obsahuje jméno bodu. (V závislosti na verzi GPX bud tag //urlname// nebo //link//)
   * podle obsahu //type// a //sym// se vybere další postup importu.   * podle obsahu //type// a //sym// se vybere další postup importu.
   * tag //time// obsahuje čas vzniku bodu.   * tag //time// obsahuje čas vzniku bodu.
Line 36: Line 40:
   * Obsah tagu //type// se použije jako výchozí hodnota pro druh keše.   * Obsah tagu //type// se použije jako výchozí hodnota pro druh keše.
   * Pokud se najdou tagy //groundspeak:cache// nebo //geocache//, hodnoty tam obsažené se použijí k doplnění informací. Tyto tagy ale nejsou nutné!   * Pokud se najdou tagy //groundspeak:cache// nebo //geocache//, hodnoty tam obsažené se použijí k doplnění informací. Tyto tagy ale nejsou nutné!
-  * v případě Opencache dojde při importu k normalizaci druhu keše a k normalizaci zkratky státu na plné jmnéno.+  * v případě Opencache dojde při importu k normalizaci druhu keše a k normalizaci zkratky státu na plné jméno.
   * Z Opencache nejsou doposud importovány logy!   * Z Opencache nejsou doposud importovány logy!
  
Line 49: Line 53:
  
 ===== Použití ===== ===== Použití =====
-Filtrování keší bylo rozšířeno tak, aby reflektovalo vámi naimportované nové typy keší/bodů. (třeba podle kategorií Waymarků). Cachemapa byla také upravena, aby dokázala tyto vámi přidané body zobrazit.+Filtrování keší bylo rozšířeno tak, aby reflektovalo vámi naimportované nové typy keší/bodů. (třeba podle kategorií Waymarků). [[user:navody:mapa_kesi|Cachemapa]] byla také upravena, aby dokázala tyto vámi přidané body zobrazit.
  
-vasim bodum lze pridavat waypointy, editovat listiong, apod. Nejsou jeste predpripraveny zadne specielizovane exporty, ale diky otevrenemu systemu si pomoci skriptu snadno vytvorite svuj vlastni export.+vašim bodům lze přidávat waypointy, editovat listing, apod. Nejsou ještě předpřipraveny žádné specializované exporty, ale díky otevřenému systému si pomocí skriptu snadno vytvoříte svůj vlastní export.
  
-Zcela jiste se pri pouzivani narazi jeste na mnoho mist v programu, ktere bude nutne opravit. Zakladni pouzivani ale funkcni je.+Zcela jistě se při používání narazí ještě na mnoho míst v programu, které bude nutné opravit. Základní používání ale funkční je.
  
 ===== Příklad ===== ===== Příklad =====
-Jako příklad použití si ukážeme, jak to může vypadat, když si v Geogetu uděláte databázi nějakých úplně jiných bodů, než jsou geocache. Ukázkou je databáze objektů ŘOP, tedy lehkého opevnění z let 1936-1939.+Jako příklad použití si ukážeme, jak to může vypadat, když si v GeoGetu uděláte databázi nějakých úplně jiných bodů, než jsou geocache. Ukázkou je databáze objektů ŘOP, tedy lehkého opevnění z let 1936-1939.
  
 <WRAP center round info 80%> <WRAP center round info 80%>
Line 71: Line 75:
 {{:user:libovolne_body:rop6.png?427|Seznam ŘOP }} {{:user:libovolne_body:rop6.png?427|Seznam ŘOP }}
  
-A každý ŘOP vypada následovně. Obrázek v listingu využívá relativního odkazu na obrázek, který na disku již existuje:+A každý ŘOP vypadá následovně. Obrázek v listingu využívá relativního odkazu na obrázek, který na disku již existuje:
  
 {{:user:libovolne_body:rop5.png?387|Listing ŘOP }} {{:user:libovolne_body:rop5.png?387|Listing ŘOP }}
user/libovolne_body.1391983845.txt.gz · Last modified: 2014/02/10 00:00 (external edit)