GeoGet

Complete geocaching solutions

User Tools

Site Tools


user:gclive

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
user:gclive [2017/06/09 13:24]
drakmrak [Funkce dostupné z menu Databáze]
user:gclive [2019/06/13 21:15] (current)
mikrom
Line 1: Line 1:
 ====== Geocaching Live ====== ====== Geocaching Live ======
-GeoGet umožňuje od verze 2.6.0 komunikovat přímo se serverem geocaching.com prostřednictvím tzv. [[http://​www.geocaching.com/​live/​|Live API]]. Toho lze využívat pro pohodlné, rychlé a **legální** získávání dat. Není tedy potřeba používat GeoJarry, který získává data ypůsobem, který je v rozporu s podmínkami gc.com.+GeoGet umožňuje od verze 2.6.0 komunikovat přímo se serverem geocaching.com prostřednictvím tzv. [[http://​www.geocaching.com/​live/​|Live API]]. Toho lze využívat pro pohodlné, rychlé a **legální** získávání dat. Není tedy potřeba používat GeoJarry, který získává data způsobem, který je v rozporu s podmínkami gc.com.
  
 ===== Omezení pro uživatele ===== ===== Omezení pro uživatele =====
Line 6: Line 6:
 /* tohle se bude hodit | Some text | Multiple\\ rows of\\ text | */ /* tohle se bude hodit | Some text | Multiple\\ rows of\\ text | */
  
-^ Basic Member | 3 plné listingy za den | Základní info bez listingů (stejně jako Souhrn s listingy - [[user:​gclive#​funkce_dostupne_pres_menu_kese|viz níže]]) má limit 10000 pro PM i pro BM.\\ Logy, aktualizace stavů, to je taky prakticky bez limitu.\\ A protože tohle je přímo funkce Groundspeaku,​ tak si to hlídá sám. Maximálně to stopne, ale nic víc nehrozí.\\ BM je omezen tím, že přes Api může stahovat jen tradiční keše. |+^ Basic Member | 3 plné listingy za den | Základní info bez listingů (stejně jako Souhrn s listingy - [[user:​gclive#​funkce_dostupne_pres_menu_kese|viz níže]]) má limit 10000 pro PM i pro BM.\\ Logy, aktualizace stavů, to je taky prakticky bez limitu.\\ A protože tohle je přímo funkce Groundspeaku,​ tak si to hlídá sám. Maximálně to stopne, ale nic víc nehrozí.\\ BM je omezen tím, že přes API může stahovat jen tradiční keše. |
 ^ Premium Member | 6000 plných listingů denně | ::: | ^ Premium Member | 6000 plných listingů denně | ::: |
 ===== Dostupné funkce ===== ===== Dostupné funkce =====
Line 17: Line 17:
 Stáhne vygenerované PQ pomocí GCLive a importuje ho do GeoGetu. Stáhne vygenerované PQ pomocí GCLive a importuje ho do GeoGetu.
  
-**My Finds PQ NENÍ přes GCLive dostupné**! To znamená, že GeoGet ho nestáhne ani kdyby API sebevíc prosil ;-) (Nicméně API obsahuje [[user:​navody:​nalezy#​import_pres_gclive|funkci pro stažení ​nelezených ​keší]], což je v principu totéž.)+**My Finds PQ NENÍ přes GCLive dostupné**! To znamená, že GeoGet ho nestáhne ani kdyby API sebevíc prosil ;-) (Nicméně API obsahuje [[user:​navody:​nalezy#​import_pres_gclive|funkci pro stažení ​nalezených ​keší]], což je v principu totéž.) 
 ==== Funkce dostupné z menu Databáze ==== ==== Funkce dostupné z menu Databáze ====
 V **menu Databáze -> Import** můžete najít několikero užitečných funkcí pro stahování informací o keších. V **menu Databáze -> Import** můžete najít několikero užitečných funkcí pro stahování informací o keších.
Line 23: Line 24:
 === Stáhnout kešky === === Stáhnout kešky ===
 Stáhne kešky podle zadaných parametrů. Nestavení lze provézt v okně, které se vám zobrazí. ​ Stáhne kešky podle zadaných parametrů. Nestavení lze provézt v okně, které se vám zobrazí. ​
-  * **Středový bod a poloměr:** Na první záložce si můžete nastavit souřadnice,​ od kterých se budou stahovat keše do určité vzdálenosti. Vzdálenost lze nastavit v dolní části okna - v kilometrech. Zároveň můžete také využít zadání adresy, ​GG si sám zjistí souřadnice,​ vy musíte jen kliknout na tlačítko //Zapsat// - toto je nutné po každém zadání souřadnic!!+  * **Středový bod a poloměr:** Na první záložce si můžete nastavit souřadnice,​ od kterých se budou stahovat keše do určité vzdálenosti. Vzdálenost lze nastavit v dolní části okna - v kilometrech. Zároveň můžete také využít zadání adresy, ​GeoGet ​si sám zjistí souřadnice,​ vy musíte jen kliknout na tlačítko //Zapsat// - toto je nutné po každém zadání souřadnic!!
   * **Volby**: Na druhé záložce lze určit, jaké informace chcete stáhnout - zda plný listing, či jen základní informace. Vhodné zejména pro BM (ti, kteří za své členství neplatí), neboť jsou omezeni stažením 3 plných listingů za den. U BM je navíc také omezení, kdy mohou stahovat pouze tradiční keše.   * **Volby**: Na druhé záložce lze určit, jaké informace chcete stáhnout - zda plný listing, či jen základní informace. Vhodné zejména pro BM (ti, kteří za své členství neplatí), neboť jsou omezeni stažením 3 plných listingů za den. U BM je navíc také omezení, kdy mohou stahovat pouze tradiční keše.
-  * **Atributy keší:** Užitecné ​spíše pro PM členy. Zde lze zvolit, jaké typy keší chcete ​stahnoutm ​jejich velikost, dostupnost (disable, archived), zda mají být pouze pro PM, případně jestli chcete aplikovat váš Ignore list. +  * **Atributy keší:** Užitečné ​spíše pro PM členy. Zde lze zvolit, jaké typy keší chcete ​stáhnout, ​jejich velikost, dostupnost (disable, archived), zda mají být pouze pro PM, případně jestli chcete aplikovat váš Ignore list. 
-  * **Uživatelské vztahy**: Na této záložce najdete tři sloupečky\\ __Nenalezeno uživateli__ - standartně je zde uveden váš nick (pokud ho máte v nastavení ​GG) - tím pádem nedojde ke stažení vámi nalezených keší. Pokud sem napíšete kohokoliv dalšího, bude to fungovat stejně.\\ __Založeno uživateli__ - není třeba popisovat\\ __Nezaloženo uživateli__ - taky není třeba 8-)+  * **Uživatelské vztahy**: Na této záložce najdete tři sloupečky\\ __Nenalezeno uživateli__ - standartně je zde uveden váš nick (pokud ho máte v nastavení ​GeoGetu) - tím pádem nedojde ke stažení vámi nalezených keší. Pokud sem napíšete kohokoliv dalšího, bude to fungovat stejně.\\ __Založeno uživateli__ - není třeba popisovat\\ __Nezaloženo uživateli__ - taky není třeba 8-)
  
 Pak už stačí jenom kliknout na OK a počkat, než se keše stáhnou. ​ Pak už stačí jenom kliknout na OK a počkat, než se keše stáhnou. ​
Line 37: Line 38:
 === Import bookmarku === === Import bookmarku ===
 Importuje zvolený bookmark do databáze GG. Volby: Importuje zvolený bookmark do databáze GG. Volby:
-  * **Vlastník bookmarku:​** Jakýkoliv uživatel gc.com - stačí jen zadat jeho nick a GG si s tím poradí. Pokud se má jednat o váš bookmak, stačí být příhlášen do gc.live - v seznamu se zobrazí právě vaše bookmarky.+  * **Vlastník bookmarku:​** Jakýkoliv uživatel gc.com - stačí jen zadat jeho nick a GG si s tím poradí. Pokud se má jednat o váš bookmak, stačí být přihlášen do gc.live - v seznamu se zobrazí právě vaše bookmarky.
   * **Vyber bookmark:** V seznamu vidíte bookmarky uživatele, který je právě přihlášen skrze GG do gc.live. Pokud chcete vidět bookmarky někoho jiného, je třeba zadat jeho nick místo vašeho. Pak stačí bookmark vybrat kliknutím.   * **Vyber bookmark:** V seznamu vidíte bookmarky uživatele, který je právě přihlášen skrze GG do gc.live. Pokud chcete vidět bookmarky někoho jiného, je třeba zadat jeho nick místo vašeho. Pak stačí bookmark vybrat kliknutím.
   * **Přidat bookmark:** Pomocí tohoto tlačítka můžete do svého seznamu přidat bookmark někoho dalšího. Je třeba zadat GUID (viz níže) a název bookmarku (ten je na vás). Pomocí tlačítka Odebrat bookmark můžete bookmark ze seznamu smazat. Bookmarku jako takovému se nic nestane.   * **Přidat bookmark:** Pomocí tohoto tlačítka můžete do svého seznamu přidat bookmark někoho dalšího. Je třeba zadat GUID (viz níže) a název bookmarku (ten je na vás). Pomocí tlačítka Odebrat bookmark můžete bookmark ze seznamu smazat. Bookmarku jako takovému se nic nestane.
Line 67: Line 68:
  
 == Souhrn == == Souhrn ==
-  * Stáhne kompletní listing a další informace o keši. Nestahuje logy, attributy ​a obrázky. <​del>​Výhodou je, že i BM může stáhnout informace pro značné množství keší (10000 v době psaní tohoto popisu).+  * Stáhne kompletní listing a další informace o keši. Nestahuje logy, atributy ​a obrázky. <​del>​Výhodou je, že i BM může stáhnout informace pro značné množství keší (10000 v době psaní tohoto popisu).
 </​del>​ BM může stáhnout také jen 3 denně. Tato funkce ztratila smysl. Výhodou (snad) je, že by měla být rychlejší než Full, protože nestahuje logy. </​del>​ BM může stáhnout také jen 3 denně. Tato funkce ztratila smysl. Výhodou (snad) je, že by měla být rychlejší než Full, protože nestahuje logy.
 == Jen základní informace == == Jen základní informace ==
user/gclive.txt · Last modified: 2019/06/13 21:15 by mikrom